Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa BeMOWO

Nasz gabinet podologiczny na Bemowie nie został jeszcze otwarty. Już teraz możesz umówić się na wizytę w jednym z naszych gabinetów na Bielanach lub Saskiej Kępie. Nasi specjaliści oferują usługi podologiczne na najwyższym poziomie.

dowiedz się więcej

ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Pedicure leczniczy – Warszawa Bemowo

Jedną z usług, z jakiej można skorzystać w gabinetach podologicznych Satin, jest profesjonalny pedicure leczniczy. Jest to specjalistyczny zabieg dedykowany skórze i paznokciom stóp, który stosuje się w celach kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Czym pedicure leczniczy różni się od klasycznego pedicure’u?

Podstawowa różnica jest taka, że pedicure kosmetyczny wykonywany jest wyłącznie na zdrowych stopach. Ma on na celu przede wszystkim poprawić ich wygląd, upiększyć je i sprawić, że będą ładnie się prezentować. Obejmuje czynności takie jak malowanie paznokci, nawilżanie skóry czy masaż. 

Pedicure leczniczy podobnie jak pedicure kosmetyczny prowadzi do pięknych i zadbanych stóp, jednak w trakcie zabiegu podolog podejmuje działania mające za zadanie wyeliminować problem, a nie tylko go zamaskować. W sytuacji, gdy paznokcie zaczną wrastać w skórę lub łamać się i rozdwajać nie wystarczy tylko je pomalować, lecz trzeba wyleczyć dolegliwość.

Pedicure leczniczy – jakie są wskazania do zabiegu?

Na pedicure leczniczy powinien się zdecydować każdy, kto zmaga się z problemami w obrębie stóp. Zmiany, jakie pojawiają się na skórze, podobnie zresztą jak niepokojące objawy dotyczące paznokci, mogą mieć podłoże chorobowe lub sprzyjać rozwijaniu się różnych schorzeń.

Dlatego w momencie, gdy zauważysz, że na Twoich stopach pojawiły się zmiany, które w dodatku powodują ból, swędzą lub pieką, koniecznie skieruj swoje kroki do jednego z gabinetów podologicznych Satin. Pomożemy Ci znaleźć źródło problemu i skutecznie je wyeliminować.

Czy pedicure leczniczy boli?

Nie musisz się niczego obawiać, gdyż wykonywane w ramach pedicure’u leczniczego czynności nie powodują bolesnych dolegliwości. Zakładanie klamry na wrastający paznokieć jest bezbolesne, a usuwanie odcisków przebiega w taki sposób, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Jeśli istnieją podejrzenia, że działania podologa mogłyby takowy wywołać, poszczególne czynności wykonywane są etapami i rozplanowywane na kilka zabiegów.

Pedicure leczniczy – Warszawa Bemowo. Gdzie wykonać?

Mieszkasz w dzielnicy Bemowo w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie wykonasz profesjonalny pedicure leczniczy? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin. Pomożemy Ci pozbyć się bolesnych dolegliwości i doradzimy, jak dbać o stopy na co dzień, aby problem nie powrócił w przyszłości. Nasze gabinety znajdziesz na Bielanach i na Saskiej Kępie. Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę!

Jestem w trakcie chemioterapii, od jakiegoś czasu zauważam, że pod moimi paznokciami zbiera się płyn a paznokcie zaczynaja odstawać tak jakby chciały zejść. Nie wiem co mam robić i jak sobie pomóc. Czy jeżeli zejdą to odrosną normalne?
Objawy, które Pani opisuje występują bardzo często o osób w trakcie chemioterapii. Zapraszamy na wizytę, w trakcie której w bezbolesny sposób opracujemy Pani paznokcie tak aby poprawić ich wygląd i jednocześnie zadbać o ich bezpieczeństwo.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Co powinienem zrobić aby efekt profilaktycznego zabiegu podologicznego utrzymał się jak najdłużej?
Przede wszystkim powinno się przychodzić na taki zabieg regularnie, w odstępach czasu ustalonych wspólnie z podologiem. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie skóry stóp preparatem dobranym przez podologa. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej trzeba też sumiennie realizować zalecenia podologa odnośnie np. noszenia odpowiedniego obuwia, wkładek lub odciążeń.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Jak często powonieniem przychodzić na profilaktyczny zabieg podologiczny?
Częstotliwość  profilaktycznego zabiegu podologicznego ustalana jest z każdym pacjentem indywidualnie. Zależy to od stanu w jakim są stopy pacjenta oraz czy ma dodatkowe problemy na stopach, typu odciski lub modzele. Nie bez znaczenia jest też  stosowanie się do domowych zaleceń. Najczęściej pacjenci przychodzą na profilaktyczny zabieg co 4-6 tygodni.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Witam, w ostatnim roku miałem zrobioną endoprotezę biodra, zabieg miał komplikacje i dzisiaj biodro się słabo zgina. Nigdy nie miałem problemów ze stopami, dzisiaj natomiast po prostu do nich nie dosięgam. Mieszkam sam, nie ma mi kto pomóc. Czy mógłbym u Państwa obciąć paznokcie i spumeksować pięty? Roman Łomianek
Panie Romanie, oczywiście. Nazwa zabiegu, który jest odpowiedni to Profilaktyczny Zabieg Podologiczny. W trakcie zabiegu obetniemy i oszlifujemy paznokcie i usuniemy zrogowacenia ze stóp. Zabieg jest szybki i bezbolesny, komfort zostaje na długie tygodnie.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam, czy wykonują Państwo pedicure na mokro czy sucho? Wolałabym na sucho.
Wszystkie zabiegi wykonujemy wyłącznie na sucho frezarkami z pochłaniaczem pyłu. Dzięki temu nasze zabiegi są szybkie, trwałe i higieniczne.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam jak u Państwa wygląda podstawowy zabieg podologiczny?
Podczas pierwszego spotkania przeprowadzany wywiad aby dowiedzieć się więcej o pacjencie i zaproponować odpowiednią formę zabiegu. Następnie przeprowadzany badanie na fotelu i analizujemy stopy, diagnozując i omawiając ewentualne problemy. W następnej kolejności przystępujemy do zabiegu, czyli obcinamy i oszlifowujemy paznokcie, pozbywamy się zrogowaciałego naskórka z podeszw stóp.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam jak u Państwa wygląda podstawowy zabieg podologiczny?
Regularna profilaktyka jest gwarantem zdrowych i zadbanych stóp. Wizyty najczęściej powinny być realizowane co 4-6 tygodni, ale każdy przypadek jest inny. Podczas pierwszej wizyty podolog po obejrzeniu stóp, zarekomenduje częstotliwość, z jaką pacjent powinien się pojawiać w gabinecie na Profilaktyczny Zabieg Podologiczny. 

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czy do zabiegu podologicznego muszę zmyć lakier klasyczny lub hybrydowy z paznokci?
Przy pierwszej konsultacji zalecamy usunięcie lakierów – umożliwi to ocenę stanu płytki paznokcia. Lakier hybrydowy, jak i klasyczny możemy usunąć przy pomocy frezarki lub zmywacza w naszych gabinetach.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Ile trwa profilaktyczny zabieg podologiczny?
Czas trwania profilaktycznego zabiegu podologicznego jest uzależniony między innymi od kondycji stóp pacjenta i trwa średnio 30-50 minut.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Wyleczyłem problem wrastających paznokci. Co zrobić, by już nigdy nie wracał?
Zapraszamy do skorzystania z profilaktycznego zabiegu podologicznego, który przeznaczony jest dla każdej osoby, która chce zadbać o zdrowie stóp i paznokci. Poza przeprowadzeniem czynności zabiegowych, polegających na obcięciu, oszlifowaniu, oczyszczeniu paznokci oraz opracowaniu podeszw stóp, podolog jest w stanie wykryć problemy stóp we wczesnym etapie rozwoju. Pozwoli to na szybkie wdrożenie działań zapobiegających nawrotowi problemu, w tym wrastaniu paznokci. Zapraszam do zapisu na wizytę, w trakcie której podolog zaproponuje częstotliwość wizyt profilaktycznych oraz przygotuje zalecenia do stosowania w domu.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jak przygotować się do profilaktycznego zabiegu podologicznego?
Profilaktyczny zabieg podologiczny nie wymaga specjalnego przygotowania. Ze względu na zakres zabiegu – obcięcie i oszlifowanie paznokci, opracowanie podeszw stóp – warto powstrzymać się od wszelkich zabiegów prowadzących do skracania paznokci czy ścierania naskórka w obrębie stóp. W przypadku pomalowanych paznokci należy zmyć lakier klasyczny lub zdjąć hybrydowy.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam umówioną wizytę na usuwanie brodawek, chciałabym także zrobić przy okazji profilaktyczny zabieg. Czy są jakieś przeciwwskazania, żeby te dwa zabiegi wykonać podczas jednej wizyty? Beata W.
Dzień dobry, nie ma żadnych przeciwwskazań. Akurat mamy wystarczającą ilość czasu, aby zrealizować oba zabiegi w trakcie jednej wizyty.

Izabela Zych
koordynator gabinetu

Ile trwa profilaktyczny zabieg podologiczny?
Profilaktyczny zabieg podologiczny obejmuje obcięcie i oszlifowanie paznokci oraz opracowanie podeszew frezarką i trwa około 30-40 minut. Zapraszamy na wizytę.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Jak często powinno się korzystać z zabiegów profilaktycznych?
Zabiegi profilaktyczne, które dotyczą: obcięcia, oszlifowanie paznokci i opracowania podeszew stóp powinno się wykonywać z częstotliwością raz na miesiąc/ półtora, dla utrzymania najlepszych efektów pielęgnacyjnych. Jest to jednak kwestia indywidualna, ustalana wspólnie z podologiem.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Jakie są ograniczenia wiekowe na poddanie się profilaktycznemu zabiegowi podologicznemu?
Profilaktyczny zabieg podologiczny polega na skróceniu i oszlifowaniu paznokci, opracowaniu wałów okołopaznokciowych oraz usunięciu fizjologicznych zrogowaceń w obrębie stóp przy pomocy frezarki. W przypadku pacjentów dorosłych nie istnieje górna granica wieku na wykonanie zabiegu. W przypadku dzieci zakres PZP uzależniony jest od stanu skóry i paznokci – u młodszych pacjentów działania profilaktyczne ograniczają się głównie do skrócenia paznokci oraz kontroli stanu skóry i paznokci. 

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czy do zabiegu PZP trzeba zmyć lakier z paznokci?
Do zabiegu PZP należy usunąć stylizację hybrydową z paznokci oraz zmyć lakier klasyczny. Pozwoli to ocenić stan paznokci i wykluczy przeciwwskazania do zabiegu. Jeżeli nie mamy w domu odpowiednich środków lub zmywacza, podolog usunie stylizację przy pomocy produktów zmywających lub frezarki przed rozpoczęciem zabiegu. Usunięcie lakieru hybrydowego przed zabiegiem jest dodatkowo płatne.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jestem już Państwa pacjentem, właściwie to za chwile kończymy terapie wrastającego paznokcia, podolog wspomniał że warto byłoby raz na jakiś czas pojawić się na zabiegu profilaktycznym by przy okazji mieć pod kontrolą ów paznokieć. Który z podologów zajmuje się takimi zabiegami, do którego specjalisty mam się umówić na profilaktykę?
W Satin wszyscy nasi specjaliści prowadzą terapie (wrastających paznokci, brodawek wirusowych itd.), ale w zakresie ich usług leżą również zabiegi profilaktyczne. Zachęcamy do umówienia wizyty do podologa prowadzącego dotychczasową terapię.

Katarzyna Słupska
koordynator gabinetu

Dzień dobry, moja partnerka ostatnio często wspomina, że powinienem wybrać się na pedicure dla mężczyzn bo mam zaniedbane stopy i że to już nie jest jak kiedyś zabieg tylko dla kobiet, tylko też Panowie korzystają z takich usług. Jestem zainteresowany zabiegiem, ale nie wiem, czy podolog sobie poradzi z moimi przerośniętymi paznokciami i grubą skórą? Pozdrawiam, Marcin
Panie Marcinie, do naszego gabinetu podologicznego trafia wielu mężczyzn, którzy postanowili dołączyć do grona osób dbających o podstawę ciała- czyli stopy. W gabinecie dysponujemy na tyle mocnym i dobrym sprzętem oraz umiejętnościami, że spokojnie poradzimy sobie z każdą hiperkeratozą i innymi problemami związanymi ze stopami. Zabieg jest bezbolesny i przyjemny, także nie ma powodów do obaw. Serdecznie zapraszam na zabieg Podocure dla mężczyzn.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, czy wykonywany pedicure jest bolesny? Co ile trzeba go wykonywać żeby stopy były w dobrym stanie? Czy muszę robić coś w domu przed? Adam T.
Panie Adamie, zabieg profilaktyczny stóp jest zupełnie bezbolesny. Zazwyczaj wykonuje się go raz na 4-6 tyg. Oczywiście w celu podtrzymania jak najdłużej stóp w świetnej kondycji po zabiegu, warto stosować w domu preparaty zalecone i dopasowane do Pana skóry przez podologa. Przed samym zabiegiem najlepiej nie stosować zupełnie nic i w dniu zabiegu nie smarować również stóp żadnym kremem.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

opinie o Satin