Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa BeMOWO

Nasz gabinet podologiczny na Bemowie nie został jeszcze otwarty. Już teraz możesz umówić się na wizytę w jednym z naszych gabinetów na Bielanach lub Saskiej Kępie. Nasi specjaliści oferują usługi podologiczne na najwyższym poziomie.

Pedicure leczniczy – Warszawa Bemowo

Jedną z usług, z jakiej można skorzystać w gabinetach podologicznych Satin, jest profesjonalny pedicure leczniczy. Jest to specjalistyczny zabieg dedykowany skórze i paznokciom stóp, który stosuje się w celach kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Czym pedicure leczniczy różni się od klasycznego pedicure’u?

Podstawowa różnica jest taka, że pedicure kosmetyczny wykonywany jest wyłącznie na zdrowych stopach. Ma on na celu przede wszystkim poprawić ich wygląd, upiększyć je i sprawić, że będą ładnie się prezentować. Obejmuje czynności takie jak malowanie paznokci, nawilżanie skóry czy masaż. 

Pedicure leczniczy podobnie jak pedicure kosmetyczny prowadzi do pięknych i zadbanych stóp, jednak w trakcie zabiegu podolog podejmuje działania mające za zadanie wyeliminować problem, a nie tylko go zamaskować. W sytuacji, gdy paznokcie zaczną wrastać w skórę lub łamać się i rozdwajać nie wystarczy tylko je pomalować, lecz trzeba wyleczyć dolegliwość.

Pedicure leczniczy – jakie są wskazania do zabiegu?

Na pedicure leczniczy powinien się zdecydować każdy, kto zmaga się z problemami w obrębie stóp. Zmiany, jakie pojawiają się na skórze, podobnie zresztą jak niepokojące objawy dotyczące paznokci, mogą mieć podłoże chorobowe lub sprzyjać rozwijaniu się różnych schorzeń.

Dlatego w momencie, gdy zauważysz, że na Twoich stopach pojawiły się zmiany, które w dodatku powodują ból, swędzą lub pieką, koniecznie skieruj swoje kroki do jednego z gabinetów podologicznych Satin. Pomożemy Ci znaleźć źródło problemu i skutecznie je wyeliminować.

Czy pedicure leczniczy boli?

Nie musisz się niczego obawiać, gdyż wykonywane w ramach pedicure’u leczniczego czynności nie powodują bolesnych dolegliwości. Zakładanie klamry na wrastający paznokieć jest bezbolesne, a usuwanie odcisków przebiega w taki sposób, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Jeśli istnieją podejrzenia, że działania podologa mogłyby takowy wywołać, poszczególne czynności wykonywane są etapami i rozplanowywane na kilka zabiegów.

Pedicure leczniczy – Warszawa Bemowo. Gdzie wykonać?

Mieszkasz w dzielnicy Bemowo w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie wykonasz profesjonalny pedicure leczniczy? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin. Pomożemy Ci pozbyć się bolesnych dolegliwości i doradzimy, jak dbać o stopy na co dzień, aby problem nie powrócił w przyszłości. Nasze gabinety znajdziesz na Bielanach i na Saskiej Kępie. Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę!

Głównym celem zabiegu jest zapobieganie bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom występującym w obrębie stóp. Mowa tutaj o uciążliwych zmianach takich jak nagniotki, modzele, odciski, wrastające paznokcie czy pękające pięty. Te niepozorne na pierwszy rzut oka przypadłości potrafią sprawiać ogromny dyskomfort i utrudniać swobodne chodzenie. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie usuwać martwy i zrogowaciały naskórek oraz w prawidłowy sposób obcinać i opiłowywać paznokcie, co skutecznie zapobiegnie powstawaniu wszelkich niepożądanych zmian.

Na początku wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad i dokonuje oględzin stóp. Następnie omawia zakres zabiegu i przechodzi do jego wykonania. W ramach zabiegu pedicure wykonywane są m.in. takie czynności jak obcięcie i oszlifowanie paznokci, opracowanie wałów paznokciowych, usunięcie bolesnych zmian skórnych czy wygładzenie powierzchni skóry. Jeśli to konieczne, specjalista uzupełnia zabieg o metody korekty wrastających paznokci lub inne, mające na celu wyleczenie dokuczającej pacjentowi dolegliwości. Na koniec jeszcze przekazuje zalecenia, do których dana osoba powinna się stosować, aby zachować zdrowie stóp.

Podczas wizyty podolog dokonuje oceny stanu stóp i podejmuje decyzję o wykonaniu zabiegu lub odłożeniu go w czasie. W przypadku grzybicy, ropnych lub alergicznych stanów zapalnych, rozległych świeżych blizn, pęknięć, trudno gojących się ran czy brodawek taka decyzja podejmowana jest indywidualnie. Czasem zabieg zostaje wykonany, ale przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, a innym razem zalecane jest odczekanie do momentu np. zagojenia się ran lub wyleczenia schorzenia.