Informacje

Podologia według Satin

Podologia jest nauką o stopach. Ze względu na stały rozwój tej dziedziny w Polsce i fakt, że jest ona w dalszym ciągu dość młodą nauką w naszym kraju, postanowiliśmy we własnym zakresie zdefiniować zawód i obowiązki podologa. Naszym celem jest rozpowszechnianie pojęcia „podologii” w Polsce.

Więcej…

Problemy stóp

Nasza skóra i paznokcie mają określone funkcje i aby mogły je spełniać powinny być stale poddawane odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najdrobniejsze pęknięcie tkanki może być początkiem większego problemu, który w późniejszych stadiach wymaga pomocy lekarza oraz podologa.

Więcej…

Pierwsza wizyta

Nasi specjaliści każdego dnia pomagają uświadomić, jaki wpływ na zdrowie naszych stóp ma odpowiednia higiena i zabiegi pielęgnacyjne. Przeprowadzone rutynowe badanie może być dla nas zarówno źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego wyleczenia powstałych dolegliwości.

Więcej…

Częste pytania

W tym miejscu znajdują się odpowiedzi, udzielone przez specjalistów z Satin, na najczęściej zadawane przez naszych pacjentów pytania. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób zapisać się na zabieg lub konsultację, chcecie poznać metody i czas leczenia danego schorzenia lub dowiedzieć się,  czy dany zabieg jest bolesny i możliwe jest zastosowanie znieczulenia, koniecznie odwiedźcie tę zakładkę.

Więcej…

Historia Satin

Zainspirowani rozwojem podologii u naszych zachodnich sąsiadów, rozpoczęliśmy działalność w Polsce w 2006 roku. Podczas gdy w Niemczech zawód podologa był już zawodem medycznym, my z ramienia Satin postanowiliśmy szerzyć wiedzę na temat podologii w Polsce, aby stopniowo stać się twórcą tej dziedziny w naszym kraju i jednocześnie jej niekwestionowanym liderem.

Więcej…

Bezpieczeństwo zabiegów

We wszystkich gabinetach Satin narzędzia, z jakich korzystają nasi specjaliści, są każdorazowo dezynfekowane, myte, pakietowane i sterylizowane, a część z nich, ze względu na zachowanie zasad higieny, jest jednorazowa. Przy doborze materiałów współpracujemy z wiodącymi producentami takimi jak m.in. Gustav Baehr, Aeskulap Chifa, Ora, Remmele Propolis, Erkodent, Hartmann.

Więcej…