Rekonstrukcja płytki paznokciowej
- Efekt już po jednej wizycie
- Poprawa estetyki z troską o zdrowie
- Bezpieczeństwo i sterylność
ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA
partner podologiczny LEGII WARSZAWA
sztab SPECJALISTÓW
PRZYCZYNY POWSTAWANIA
- zmiany chorobowe
- urazy mechaniczne
- wpływ przyjmowanych leków
SPRAWDŹ EFEKTY LECZENIA W NASZYCH GABINETACH
DEFINICJA
Rekonstrukcja paznokcia to zabieg polegający na odbudowie zniszczonego paznokcia z wykorzystaniem jednej z wielu metod dostępnych na rynku. Do rekonstrukcji płytki paznokciowej najczęściej używa się: masy żelowej, akrylowej lub silikonowej.
Kiedy zgłosić się do podologa?
Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.
Dla pacjentów zabieg rekonstrukcji odgrywa w większości przypadków rolę estetyczną. W gabinetach Satin łączymy walory estetyczne z troską o zdrowie. Zabieg przeprowadzony jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo tego, że wiąże się z częściowym zdjęciem płytki nie jest on w żaden sposób dyskomfortem dla pacjenta.
Dlaczego warto?
Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany i odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Wszystkie, stosowane przez nas, rekonstrukcje wykonane są z najwyższej jakości produktów medycznych, w związku z tym są one bardzo trwałe. Paznokieć z rekonstrukcją zachowuje się tak jak naturalna płytka – można go piłować i malować. W przypadku mężczyzn stosujemy rekonstrukcję, która jest doskonałą imitacją naturalnej płytki.
Rekonstrukcja paznokci krok po kroku
Zabieg rekonstrukcji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia, a co za tym idzie usunięcie elementów, które będą stanowić niepotrzebne obciążenie dla łożyska. W zależności od przypadku wybiera się najlepszą masę do rekonstrukcji, najczęściej żel lub akryl, aby zastąpić naturalny paznokieć lub jego część.
Zabieg jest wykonywany z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu podolog edukuje pacjenta, jak dbać o rekonstrukcję.
CZAS TERAPII
Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.
Porady
Słyszałem, że rekonstrukcja jest bolesnym zabiegiem. Czy to prawda?
Zabieg rekonstrukcji jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Przed wykonaniem zabiegu, podolog wytłumaczy krok po kroku poszczególne działania.
Czy po rekonstrukcji paznokci mogę je pomalować?
Zrekonstruowany paznokieć zachowuje się jak naturalny – bez problemu i przeszkód można go malować i piłować.
Opinie
Mam pytanie, jako dziecko miałem wielokrotnie, z powodu wrastania, zrywane paznokcie na dużych palcach u stóp. Od tamtego czasu paznokcie nigdy nie rosły mi normalnie, obydwa są bardzo grube, mają dziwny kolor i chyba nie przyrastają w pełni do palca. Wygląda to okropnie. Nie da się ich obcinać są tak grube.
Dzień dobry, jakieś 2 miesiące temu kosmetyczka założyła mi rekonstrukcję na paznokieć u stopy. Ostatnio zauważyłam coś żółto-brązowego pod moją rekonstrukcją, czy to sygnał żeby się do Państwa zgłosić? Ania P.
Witam, chciałbym na lato zrobić sobie rekonstrukcję dużych paluchów u stóp, ale nie wiem czy lepiej wykonać taki zabieg u podologa, czy u kosmetyczki? Polecano mi Państwa gabinet, ale kosmetyczkę mam pod domem. Filip K.
Tańcząc zostałam kopnięta w palec u nogi i całkowicie zszedł mi paznokieć... co nie wygląda dobrze. Słyszałam o rekonstrukcji paznokci i chciałam się dowiedzieć czy w tym wypadku mogła bym wykonać ten zabieg na moim paluszku?
2 miesiące temu wykonałam u kosmetyczki rekonstrukcje paznokcia u stopy. Po zmyciu lakieru zauważyłam, że paznokieć ma dziwny zielony kolor. Co to może być? Czy powinnam się niepokoić?
Jakie mogą być konsekwencje za długo noszonej rekonstrukcji?
Ile musi być starej płytki paznokcia aby można było doczepić rekonstrukcje?
Czy wykonanie rekonstrukcji na paznokciu grzybiczym jest możliwe?
Z czego wykonywana jest rekonstrukcja w Waszych gabinetach?
Dzień dobry, na początku wiosny doznałam urazu paznokcia. Po około tygodniu większa część tego paznokcia odpadła. Najgorsza rzeczą w tym wszystkim jest fakt, iż za tydzień wyjeżdżam na wakacje. Są państwo w stanie mi pomóc?
Dzień dobry, jakiś czas temu doznałam urazu paznokcia, zaraz zaczyna się okres letni i chciałabym chodzić w otwartym obuwiu komfortowo. Większości paznokcia nie ma, a chciała bym go posiadać, myślę tutaj o rekonstrukcji płytki paznokcia. I nasuwa mi się bardzo dla mnie ważne pytanie: czy ten zabieg jest bolesny?
Dzień dobry, mam brzydki paznokieć i czuje się z tym bardzo niekomfortowo. Za jakiś czas planuje urlop i zobaczyłam u Państwa możliwość wykonania rekonstrukcji, pomogą mi Państwo odzyskać komfort?
Na czym polega zabieg rekonstrukcji paznokcia?
Jakie są zagrożenia związane z długim noszeniem rekonstrukcji paznokcia na stopie?
W wyniku uderzenia pękł mi paznokieć u stopy, teraz wygląda nieestetycznie i nie mogę go pomalować na urlop. Czy rekonstrukcja paznokcia jest dla mnie?
Jak długo można nosić rekonstrukcję paznokcia?
Niezależnie od czasu noszenia rekonstrukcji, należy ją usunąć, jeżeli w obrębie palca był uraz z krwiakiem lub pojawiły się niepokojące odbarwienia pod wykonaną rekonstrukcją.