Zaznacz stronę

PODOCURE® PLUS (profilaktyczny zabieg z elementami terapii)

od 280 zł
40-50 minut
  1. Skuteczne usuwanie modzeli
  2. Indywidualne odciążenia niwelujące ból
  3. Różne metody leczenia

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Dla kogo?

Mimo, że modzele są z reguły bezbolesnymi schorzeniami, muszą zostać niezwłocznie usunięte. Do podologa powinniśmy zgłosić się od razu, gdy zauważymy pierwsze niepokojące zmiany. Nieleczone modzele oprócz nieestetycznego wyglądu z czasem mogą sprawiać ból, a także z powodu utraty elastyczności naskórka i powstałych pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych czy bakteryjnych.

Modzele powstają na skutek niefizjologicznego obciążania, tarcia lub stałego ucisku na jeden obszar skóry. Wśród najczęstszych przyczyn pojawiania się tej dolegliwości wymienia się: deformacje w układzie kostnym stóp, zbyt częste usuwanie martwego naskórka i nieodpowiednio dopasowane obuwie.

DEFINICJA

PODOCURE® PLUS (profilaktyczny zabieg podologiczny z elementami terapii) to nic innego jak profilaktyczny zabieg (oszlifowanie i opracowanie paznokci, usunięcie standardowych zrogowaceń oraz wmasowanie preparatu) wzbogacony dodatkowym elementem – usunięciem modzeli. Modzele są jednym z przykładów hiperkeratozy, czyli znacznego pogrubienia i nagromadzenia tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są: pięta, paluch, krawędzie stopy (na przodzie) oraz głowy drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródstopia. Do głównych powodów pojawiania się modzeli należą: deformacje w układzie kostnym, noszenie niewłaściwego obuwia oraz nadmierne usuwanie modzeli i zrogowaceń na własną rękę domowymi sposobami.

Etapy PODOCURE® PLUS

1. Skrócenie paznokciPaznokcie skracamy profesjonalnymi cęgami, które po każdym zabiegu poddawane są zaawansowanym procesom sterylizacji. Obcięcie paznokci na własną rękę w niewłaściwy sposób często kończy się bolesnymi problemami, jak np. wrastanie paznokci, dlatego w tej kwestii warto zaufać naszemu specjaliście.

2. Opracowanie paznokciW zależności od rodzaju płytki paznokciowej, wybierane są odpowiednie frezy do opracowania paznokci.

3. Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stópPrzy pomocy kapturków ściernych i skalpela usuwamy podstawowe zrogowacenia

4. Usunięcie modzeliNa tym etapie usuwamy modzele za pomocą skalpela. Jest to dla Pacjenta całkowicie bezbolesne. Następnie miejsca opracowane skalpelem są poddane wygładzeniu za pomocą kapturków ściernych.

5. Oczyszczenie wałów paznokciowych oraz końcowa obróbka paznokciPrzy użyciu specjalnych preparatów i narzędzi oczyszczamy wały paznokciowe oraz usuwamy skórki.

6. Dobranie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnegoW zależności od rodzaju skóry, podolog wmasowuje w stopy dedykowany preparat.

Sposoby leczenia uzależnione od przyczyny

Sposoby usuwania modzeli są uzależnione od przyczyn ich powstania.
W przypadku deformacji w układzie kostnym (obniżenie główek kości śródstopia) stałe usunięcie modzeli będzie niemożliwe. Jednak dzięki regularnym wizytom w gabinecie podologicznym i stosowaniu opatrunków odciążających lub amortyzujących możliwe jest utrzymywanie skóry stóp w dobrym stanie.

W przypadku powstawania modzeli na skutek nadmiernego ich usuwania, rekomendowaną metodą leczenia są regularne wizyty u podologa. Już nawet kilka spotkań ze specjalistą może znacznie poprawić stan skóry.

W przypadku powstawania modzeli na skutek noszenia niewłaściwego obuwia, zalecana jest zmiana obuwia. Również indywidualne wkładki ortopedyczne w stosunkowo krótkim czasie zmniejszają intensywność wytwarzania rogowatej warstwy naskórka.

Pamiętajmy, że wyleczona stopa nadal wymaga dodatkowej opieki m.in. w postaci opatrzenia odciążającego lub amortyzującego oraz regularnych wizyt w gabinecie podologicznym.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Problem pojawiających się uciążliwych modzeli towarzyszył mi od lat. Dopiero wizyta w Satin uświadomiła mi, że to noszenie niewłaściwego obuwia powoduje, że modzele ciągle powracają. Od swojego podologa dostałam skierowanie na wkładki ortopedyczne, dzięki którym w końcu poczułam ulgę. Teraz pozostaje mi już tylko profilaktyka.
Wiesława z Warszawy

Witam. Piszę w imieniu mojej babci, która nie radzi sobie z komputerem. Babcia pyta czy obcinają państwo bardzo grube paznokcie. Jej z wiekiem bardzom pogrubiały i już sama sobie z nimi nie radzi. Nawet ja próbowałam pomóc, ale takimi cążkami z drogerii to nie idzie ich obciąć.
Oczywiście, że możemy pomóc, pogrubiałe paznokcie to nasz chleb powszedni. Chcielibyśmy też poinformować, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00 mamy godziny dla seniorów, w czasie których zabiegi profilaktyczne wykonywane są ze zniżką.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czym różni się leczniczy zabieg podologiczny od profilaktycznego zabiegu podologicznego?
Profilaktyczny zabieg podologiczny polega na prawidłowym obcięciu i oszlifowaniu paznokci oraz usunięciu fizjologicznych zrogowaceń na podeszwach stóp. Z definicji, jest to zabieg profilaktyczny, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Przeznaczony jest dla osób, które nie mają problemów wymagających prowadzenia terapii, jedynie utrzymanie stóp w zdrowiu, z zachowaniem estetyki. W leczniczym zabiegu podologicznym natomiast przede wszystkim, poza profilaktyką, chodzi też o usunięcie nadmiernych zrogowaceń (modzeli). Są to tak zwane hiperkeratozy, które zazwyczaj nie są bolesne, natomiast ich nagromadzenie sprawia, że pacjent odczuwa znaczny dyskomfort w czasie chodzenia. Wymaga to innego podejścia i użycia innych narzędzi w czasie wykonywania zabiegu.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czy po leczniczym zabiegu podologicznym muszę coś jeszcze robić w domu ze stopami?
W zależności od wielkości nadmiernych zrogowaceń, ich umiejscowienia oraz typu skóry, po zabiegu LPZ, zaleca się jedynie stosowanie preparatów i kosmetyków, dopasowanych do skóry i potrzeb pacjenta. Raczej nie należy ścierać, ścinać czy złuszczać naskórka, gdyż może to zaburzyć cały proces odnowy komórkowej w skórze, która trwa ok miesiąc. 

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam, mam pytanie. Jakie są różnice pomiędzy leczniczym a profilaktycznym zabiegiem podologicznym?
Leczniczy zabieg podologiczny jest rozbudowaną wersją profilaktycznego zabiegu, gdyż poza obcięciem i oszlifowaniem paznokci, opracowaniem podeszew stóp oraz fizjologicznych zrogowaceń, obejmuje również usunięcie modzeli i większych, ponadstandardowych zrogowaceń.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Witam, chciałbym się dowiedzieć o leczniczy zabieg podologiczny, jak To wygląda u Państwa w gabinecie.
Leczniczy zabieg podologiczny obejmuje obcięcie i oszlifowanie paznokci, opracowanie podeszew stóp oraz usunięcie zrogowaceń (w tym modzeli). Dodatkowo, każda pierwsza wizyta w naszym gabinecie rozpoczyna się od konsultacji, podczas której diagnozujemy wszelkie ewentualne dolegliwości i proponujemy najlepszą formę postępowania podologicznego.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Czy zabieg LZP jest bolesny?
Leczniczy zabieg podologiczny w swojej podstawowej wersji (usuwanie nadmiernych zrogowaceń przy pomocy skalpela, obcięcie i oszlifowanie paznokci) w gabinetach Satin jest z założenia bezbolesny. Lekki dyskomfort może sprawiać dodatkowe usuwanie odcisków, które często wykonujemy przy okazji LZP.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Ile trwa zabieg LZP?
W zależności od nasilenia hiperkeratoz (czyli nadmiernych zrogowaceń), czas trwania wizyty waha się w granicach 30-60 min.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Na czym polega leczniczy zabieg podologiczny?
Leczniczy zabieg podologiczny (Podocure Plus) jest zabiegiem który łączy ze sobą profilaktykę oraz elementy terapii. Podczas takiego zabiegu obcięte i oszlifowane zostają paznokcie, usuwane są zrogowacenia a także usunięte zostają modzele.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy usuwanie modzeli w cenie 210 zł dotyczy obu stóp?
Tak, zabieg za 210 zł (PODOCURE PLUS – leczniczy zabieg podologiczny) obejmuje obcięcie, oszlifowanie paznokci i usunięcie modzeli/zrogowaceń z podeszew stóp.

Izabela Zych
koordynator gabinetu

Co obejmuje i ile trwa leczniczy zabieg podologiczny?
Jest to zabieg polegający na prawidłowym obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych ze zrogowaceń, co też wchodzi w skład profilaktycznego zabiegu podologicznego oraz opracowaniu podeszew. W leczniczym zabiegu dodatkowo usuwa się nadmiar twardych zrogowaceń, czyli modzeli, znajdujących się w miejscach nadmiernie obciążanych w czasie chodzenia (pięty, zewnętrzne krawędzi stóp czy wewnętrzna część paluchów). Zrogowacenia usuwa się specjalnym narzędziem w precyzyjny sposób, aby nie naruszyć zdrowej skóry. Zabieg trwa około 40 minut.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista podolog

Czym usuwa się nadmierne zrogowacenia w czasie wykonywania leczniczego zabiegu podologicznego?
W zabiegach, w czasie których usuwa się nadmierny, zrogowaciały i twardy, czasem bolesny przy nacisku naskórek, stosuje się skalpel. Ze względu na precyzję ostrza i fachowość użycia narzędzia, jest to bardzo bezpieczny zabieg. Co ważne, nadmierne zrogowacenia usuwane są tak, aby nie naruszyć ciągłości skóry i precyzyjnie oddzielić zrogowacenia od zdrowej skóry. Zabieg powinien być całkowicie bezbolesny a pacjent po usunięciu modzeli powinien poczuć znaczną ulgę. Po zastosowaniu skalpela, szlifuje się i wyrównuje naskórek przy użyciu frezarki podologicznej.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista podolog

Dzień dobry, jestem zainteresowany leczniczym zabiegiem podologicznym u Państwa w gabinecie. Chciałbym poprosić o charakterystykę tego zabiegu - dzięki temu będę wiedzieć czy jest on na pewno skierowany do mnie. Dziękuje pozdrawiam.
Dzień dobry, leczniczy zabieg podologiczny obejmuje obcięcie i oszlifowanie paznokci, usuwamy zrogowacenia oraz modzele. Zapraszamy na pierwszą wizytę, na której podolog dopasuje do Pana potrzeb najlepszy zabieg.

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

opinie o Satin