Obcięcie i oszlifowanie paznokci
- Najwyższa troska o prawidłowy wzrost paznokcia
- Sterylność i bezpieczeństwo
- Praktyczne wskazówki i zalecania specjalisty
ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA
partner podologiczny LEGII WARSZAWA
sztab SPECJALISTÓW
Dla kogo?
Obcinanie paznokci u stóp wydaje się być bardzo prostą czynnością, którą każdy z nas regularnie wykonuje. Niestety, większość robi to nieprawidłowo, co często doprowadza m.in. do wrastania paznokci. Dlatego właśnie warto regularnie odwiedzać podologa, aby mieć pewność, że paznokcie są obcinane prawidłowo.
Na czym polega zabieg?
Podolog, używając sterylnych narzędzi, obcina paznokcie w sposób właściwy. Bardzo ważne jest, aby paznokcie u stóp obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Zaokrąglenie boków podczas obcinania doprowadza do nienaturalnego wzrostu płytki, co w efekcie skutkuje wrastaniem paznokcia.
Podolog zadba również o prawidłową długość paznokci oraz ich właściwe oszlifowanie, polegające na wyrównaniu grubości płytki oraz wolnego brzegu paznokci. Zabieg polega również na zdjęciu zrogowaceń z powierzchni płytki i wałów paznokciowych. Narzędzia używane podczas zabiegu to: cęgi, cążki, frezy diamentowe, polerki, sondy. Wizyta w gabinecie podologicznym to gwarancja zdrowych i dobrze wyglądających paznokci.
Porady
Moja 6-letnia córka ma powracający problem z wrastającymi paznokciami. Czy potraficie Państwo rozwiązać ten problem? Irena z Warszawy
Jak najbardziej. U dzieci problem z wrastającymi paznokciami to najczęściej wynik nieprawidłowego ich obcinania. Zalecamy wizytę u podologa z Satin, który przy pomocy potrzebnych narzędzi, skróci paznokcie Pani córki w sposób właściwy (koszt obcięcia paznokci u dzieci...
Przez parę miesięcy będę poza Warszawą i na wizycie u podologa pojawię się dopiero za pół roku. Czy możecie udzielić mi kilku wskazówek na temat tego, jak prawidłowo obcinać paznokcie u stóp na własną rękę? Krzysztof z Warszawy
Paznokcie u stóp należy obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Błędem jest obcinanie ich na półokrągło. Paznokci nie powinien Pan obcinać także zbyt krótko, aby uniknąć skaleczeń. Jeśli płytka Pańskich paznokci jest bardzo twarda i ciężko ją Panu...
Opinie
Czy powinienem przychodzić na obcięcie paznokci do podologa czy mogę robić to sam?
lepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Pana paznokcie będą wtedy pod stałą kontrolą i będzie Pan miał pewność, że żaden bolesny problem Pana nie zaskoczy. Mamy jednak również pacjentów, którzy korzystają z naszych zabiegów profilaktycznych, mimo braku dolegliwości w obrębie stóp. Cenią sobie oni wygodę oraz to, że zabieg wykonany jest przez specjalistę, zawsze w sterylnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad prawidłowego obcinania paznokci. Tak prosty z pozoru zabieg jak samodzielne obcięcie paznokci w warunkach domowych, może się okazać nie lada wyzwaniem i przysporzyć pacjentom nowych dolegliwości. Bardzo często bowiem przyczyną wrastających paznokci jest ich nieodpowiednie obcinanie.
Czy przed zabiegiem obcięcia i oszlifowania paznokci powinnam zdjąć hybrydę?
Mój synek często skarży się na ból paluszków po obcięciu paznokci dłoni i stóp. Z czego może to wynikać?
Konsekwencją zbyt krótkiego obcinania paznokci mogą być też urazy lub skaleczenia opuszków palców, które dodatkowo będą wywoływały bolesność przy codziennej zabawie czy moczeniu dłoni. Zapraszamy do naszych gabinetów na konsultację, w ramach której przyjrzymy się paznokciom i przeprowadzimy szkolenie z prawidłowego ich obcinania.
Czego używać do obcinania paznokci?
Witam, wiem, że zajmują się Państwo zabiegami podologicznymi. Ja nie mam z moimi paznokciami żadnego problemu, ale chciałbym, żeby ktoś mi porządnie obciął paznokcie i usunął skórki. Czy można to u Państwa zrobić?
Dzień dobry, czy obcinają państwo paznokcie osobom starszym? Chodzi o moją mamę. Jej paznokcie ostatnio zrobiły się jakieś grube i twarde, ostatnio przy próbie obcięcia skaleczyłam mamę, nie daję sobie już z nimi sama rady.
Jak najbardziej. Paznokcie osób starszych faktycznie czasami mogą sprawiać problemy przy obcinaniu. Zapraszamy do gabinety gdzie po konsultacji wykonamy zabieg skrócenia i oszlifowania paznokci. Zabieg jest bezbolesny, bezkrwawy i przeprowadzany w warunkach sterylnych. Na konsultacjo określimy też, czy jest to jedyny problem z obrębie stóp z jakim boryka się Pani mama. Pozdrawiamy.
Dzień dobry, zgłaszam się do Państwa z problemem dotyczącym mojego taty. Jest już w podeszłym wieku, obcinanie pogrubiałych paznokci jest bardzo trudne i prędzej zrobię mu bądź sobie krzywdę niż zrobię to prawidłowo. Pomogą mi Państwo utrzymać stopy taty w dobrej kondycji? Jak to u Państwa wygląda ? Pozdrawiam
Zauważyłem, że mój tata (jest seniorem) nie daje sobie rady z obcinaniem paznokci. Często się kaleczy, paznokcie są pogrubiałe i trudne do obcięcia zwykłym domowym sprzętem. Sam nie chce się tego podejmować, potrzebuję pomocy, pomogą mi Państwo?
Oczywiście. Zajmujemy się takimi sprawami na co dzień. Podczas wizyty we właściwy sposób skrócimy paznokcie oraz je odpowiednio oszlifujemy.
Czy można umówić się do państwa na zabieg samego obcięcia paznokci?
W naszych gabinetach poza profilaktycznymi zabiegami podologicznymi możemy również wybrać opcje samego obcięcia i oszlifowania paznokci. W skład takiego zabiegu wchodzi: obcięcie, oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów okolopaznokciowych z mas zrogowaciałego naskórka, który może dawać dolegliwości bólowe, a w najgorszym wypadku może przerodzić się w odcisk. Zabieg trwa około 20 minut.
Chciałabym umówić się na zabieg pedicure ale bez usuwania zrogowaceń, bo nie mam problemów z piętami.
Czym obcinać paznokcie u stóp?
Jak często obcinać paznokcie u stóp?
Paznokcie u każdego mogą rosnąć w nieco innym tempie a wiec częstotliwość obcinania paznokci należy dostosować indywidualnie do pacjenta i jego potrzeb. U pacjenta który nie ma problemów z wrastaniem bądź wkręceniem paznokci zabieg obcinania można wykonywać co 4 do 6 tyg. Pacjenci, którzy borykają się z problemami paznokciowymi przyjmowani są w interwałach co 4 tygodnie aby nie dopuścić do rozwinięcia się dolegliwości bólowych utrudniających codzienne funkcjonowanie. U dzieci nawet może odbywać się to co 3 tygodnie ze względu na szybszy wzrost płytki paznokciowej.