Zaznacz stronę

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

220 ZŁ
ok. 20 minut
  1. Ocena stanu skóry stóp i paznokci
  2. Indywidualne doradztwo w zakresie zalecanych terapii
  3. Ponad 18 lat doświadczenia

ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

DIAGNOZA TO PODSTAWA

Celem konsultacji podologicznej jest ocena stanu skóry stóp i paznokci oraz, w przypadku takiej potrzeby, rekomendacja odpowiedniej formy terapii. Często podolodzy tuż po rozpoznaniu problemu przechodzą do jego rozwiązania już na pierwszej wizycie. Na koniec konsultacji możesz liczyć na dobór odpowiedniego kosmetyku lub preparatu do pielęgnacji.

KONSULTACJA ZA 0 ZŁ

Jeśli podczas konsultacji zdecydujesz się na zabieg profilaktyczny (PODOCURE lub PODOCURE PLUS) lub rozpoczniesz terapię (wedle potrzeby i zaleceń podologa), konsultację wliczymy w cenę zabiegu. Jeśli żaden zabieg nie będzie potrzebny lub się na niego nie zdecydujesz, koszt konsultacji wyniesie 220 zł.

CZAS NA PYTANIA I ODPOWIEDZI

Konsultacja podologiczna to przede wszystkim indywidualne doradztwo w zakresie zalecanych terapii oraz pielęgnacji stóp. Taka rutynowa wizyta może być dla Ciebie zarówno źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego pozbycia się powstałych dolegliwości w obrębie stóp czy paznokci.

W oparciu o przeprowadzony, szczegółowy wywiad nasz specjalista precyzyjnie postawi diagnozę i zaproponuje dalsze etapy terapii. Na konsultację podologiczną zapraszamy nie tylko osoby, które zauważyły niepokojące objawy w obrębie stóp i paznokci, ale również takie, które traktują wizytę u podologa jako profilaktykę.

Witam, Jakiś czas temu zaczęło mnie swędzić między palcami u nóg. Czy to dlatego, że zacząłem chodzić regularnie na basen? Może to jakaś grzybica? Nie wiem co robić. Zacząłem nawet smarować kremem przeciwgrzybiczym, ale jest jeszcze gorzej. Mariusz, Milanówek.
Panie Mariuszu,
Swędzenie między palcami nie musi być wcale oznaką grzybicy. Jeżeli dolegliwości pojawiły się razem z rozpoczęciem uczęszczania na basen to proszę spróbować dokładnie wycierać nogi po basenie. Proszę też o zaprzestanie smarowania kremem. Czasami niewytarta woda pozostaje w przestrzeniach międzypalcowych tworząc maceracje, które powodują swędzenie a z czasem nawet pieczenie i szczypanie. Użycie kremu, który ma działanie zmiękczające dodatkowo pogłębi dolegliwości. Jeżeli problem nie przejdzie po paru dniach zapraszam na konsultacje w celu dalszej diagnostyki.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Po urodzeniu dziecka mam problem z zakupem butów, nie mówiąc już o tym, że z tych, które miałam mogę włożyć tylko crocsy albo emu. W ciąży nie utyłam dużo natomiast moja stopa zrobiła się dużo szersza co przy rozmiarze 40 robi z niej prawdziwą płetwę. Proszę o radę, zbliża się lato a ja nie mam w czym na spacer pójść.
Wszystko wskazuje na to, że w czasie ciąży, na skutek działających hormonów doszło u Pani do poszerzenia stopy. Jest to zjawisko powszechne u kobiet w tym okresie życia. Aby uzyskać pewność co do naszych podejrzeń zapraszam na konsultację do naszych gabinetów, gdzie przeprowadzimy odpowiednie badanie i ewentualnie skierujemy Panią na dobór wkładek.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Jak mogę zapisać się na konsultacje lub na zabieg?
Najprostszym i najszybszym sposobem zapisania się na wizytę w celu konsultacji, czy też zabiegu podologicznego jest kontakt telefoniczny pod numerem (22) 616 41 04 lub (22) 833 47 87. Alternatywną metodą jest również kontakt za pośrednictwem czatu na naszej stronie internetowej www.satin.pl, bądź poczty e-mail, gdzie mogą państwo zapytać o wolny termin wysyłać wiadomość na adres [email protected].

Katarzyna
koordynator gabinetu

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u podologa?
Przygotowując się do pierwszej wizyty u specjalisty podologa powinniśmy przede wszystkim oczyścić płytkę paznokciową z lakieru. Warto pamiętać, iż w przypadku zmian chorobowych związanych z paznokciami nie można ich wcześniej obcinać, czyścić, dzięki czemu podolog będzie mógł dokładniej zdiagnozować schorzenie i zaproponować najlepszy plan leczenia.

Katarzyna
koordynator gabinetu

Hey. I’m a foreigner and I don’t speak Polish. Can you sign me up for a visit?
Our podologists speak English. We cordially invite you for a visit.

Agnieszka Zawadzka
koordynator gabinetu

Dzień dobry, chciałabym sprawdzić, czy ze stopami mojego nastoletniego syna jest wszystko ok, ponieważ czasem skarży się na lekki dyskomfort, ale nie potrafię uzyskać od niego konkretnej odpowiedzi co mu dolega. Czy warto by było umówić się na taką konsultację podologiczną w gabinecie? Anna, Warszawa
Pani Anno, powodów odczuwanego przez Pani syna dyskomfortu może być wiele. Warto w takich sytuacjach szybko reagować, aby zapobiegać nasilaniu się problemu. W naszych gabinetach jesteśmy w stanie bardzo szybko zdiagnozować powód bólu. Młodzież w wieku dojrzewania boryka się z wieloma problemami dotyczącymi stóp od wrastających paznokci, stanów zapalnych wałów okołopaznokciowych, przez dolegliwości biomechaniczne, nadpotliwość oraz brodawki wirusowe. Dodatkowo na takiej konsultacji syn uzyska wiele informacji związanych z pielęgnacją stóp dedykowaną dla młodych ludzi wkraczających w dorosłe- samodzielne życie.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Chciałabym poprawić wygląd moich stóp. Chodzę regularnie do kosmetyczki, ale ona już sobie z nimi nie radzi i nie wiem, co jest z nimi nie tak. Zdarza się, że już po tygodniu wyjścia od kosmetyczki znowu mam bardzo twarde miejsca na stopach o żółtym zabarwieniu i moje paznokcie dziwnie odstają. Nie mam zbyt wiele czasu na częste wizyty w gabinecie, czy jest więc szansa, że przy konsultacji podologicznej, podolog zrobi to co trzeba na moich stopach? Alicja, Piaseczno
Pani Alicjo, oczywiście na konsultacji podologicznej, po postawieniu odpowiedniej diagnozy możemy wykonać rekomendowany zabieg. Wtedy również konsultacja jest za O zł. W nawiązaniu do Pani wypowiedzi, mogę Panią uspokoić- na pewno u nas w gabinetach poradzimy sobie z Pani dolegliwościami i wspólnie ustalimy plan terapii, aby cieszyła się Pani zdrowym, a co za tym idzie estetycznym wyglądem stóp.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Co to jest konsultacja podologiczna i ile trwa?
Konsultacja podologiczna polega na dokładnym wywiadzie, oględzinach stóp, określeniu problemu, z jakim pojawia się pacjent w gabinecie oraz zaplanowaniu działań i terapii „szytej na miarę” dla każdego pacjenta. Taka rozmowa i wizyta w gabinecie średnio trwa pół godziny. W tym czasie można dowiedzieć się niemal wszystkiego, co dotyczy stanu stóp pacjenta, w tym stanu skóry, rodzaju problemu i rozwiązań gabinetowych oraz pielęgnacji domowej i profilaktyki. Na konsultację można zapisać się telefonicznie lub przez Internet.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy w czasie konsultacji może być wykonany zabieg?
Założeniem „konsultacji podologicznej” jest określenie rodzaju problemu i przedstawienie planu terapii. Natomiast, jeżeli dolegliwość, z jaką zapisuje się pacjent, okaże się bolesna i pacjentowi zależy na czasie, najczęściej też w czasie wyznaczonym na konsultację, można wykonać zabieg niwelujący ból i dyskomfort.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy na pierwszej wizycie gdzie jest przeprowadzana skonsultują można od razu wykonać zabieg?
Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Zawsze wizyty konsultacyjne maja przewidziany dodatkowy czas na zabieg, jeśli pacjent podejmie taka decyzję po przeprowadzonej konsultacji. Jeśli zabieg połączymy z konsultacja pacjent oszczędza czas i pieniądze.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Ile trwa pierwsza wizyta konsultacyjna?
Pierwsza wizyta trwa około 30 minut. Pacjent najpierw proszony jest o wypełnienie karty pierwszej wizyty, w której zawarte są informacje na temat jego stanu zdrowia. Po wypełnieniu takiej karty pacjent proszony jest do gabinetu i tam podolog przeprowadza szczegółowy wywiad, a następnie przechodzi do konsultacji.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Moja mama ma problem z obcięciem paznokci: są grube i bardzo twarde. Czy jest jakiś domowy sposób by przygotować stopy do samodzielnej pielęgnacji?
Przed obcięciem paznokci warto przygotować stopom ciepłą 10-20 minutową kąpiel z dodatkiem ulubionego płynu do mycia lub solą do stóp – pomoże ona zmiękczyć paznokcie przed ich skracaniem. W przypadku bardzo grubych paznokci warto delikatnie spiłować je z wierzchu – cieńsza płytka paznokcia lepiej poddaje się obcinaniu. Kolejną rzeczą są narzędzia używane do skracania paznokci: niezależnie od ich rodzaju (cęgi, nożyczki czy gilotyna) powinny być one dobrze naostrzone, co pozwala paznokieć ciąć, a nie miażdżyć czy zgniatać.
Zapraszam również na konsultację podologiczną, w trakcie której ocenię stan paznokci, wykonam zabieg skracania płytki paznokciowej i zalecę dodatkowe działania do domowej pielęgnacji.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam 60 lat i zauważyłam, że od jakiegoś czasu moje buty zrobiły się za małe. Czy to możliwe, że stopa jeszcze mi rośnie?
Rozmiar stopy (długość) utrwala się między 15. a 20. rokiem życia. Wraz z wiekiem możemy zaobserwować, że nasze stopy zmieniają się, co związane jest z prowadzonym trybem życia, noszonym obuwiem czy różnymi obciążeniami, jakie przenosimy w ciągu życia. Naturalnym procesem jest zanik włókien kolagenowych, rozluźnienie ścięgien i włókien mięśniowych, przez co stopa zaczyna się poszerzać się. Jeżeli odczuwa Pani, że wielkość stopy zmieniła się, należy zmienić obuwie, szczególną uwagę zwracając na tzw. tęgość buta. W przypadku obecności bólu w obrębie stóp warto wykonać również badanie chodu pod kątem oceny zastosowania wkładek ortopedycznych.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czy podczas pierwszej wizyty muszę decydować się na zabieg?
Nie ma takiej konieczności – wizytę rozpoczynamy od kompleksowej konsultacji, podczas której przedstawiamy dokładny plan terapii. Po konsultacji pacjent podejmuje decyzję, czy chce przystąpić do wykonania zabiegu. Możemy zakończyć wizytę na samej konsultacji, jednak zawsze zachęcamy do rozpoczęcia terapii w trakcie pierwszej wizyty, ponieważ w takim wypadku płaci się tylko za wykonany zabieg, a konsultacja o wartości 120 złotych jest gratis (wliczona w cenę wizyty).

Izabela Zych
koordynator gabinetu

Chciałbym zapisać mojego tatę na konsultację podologiczną. Jest to starszy pan i ma cukrzycę.
Oczywiście, zapraszamy na wizytę do gabinetów Satin. Podczas konsultacji podolog oceni stan stóp Pana taty, ocenimy również stopy pod kątem czucia powierzchownego oraz głębokiego. Podczas konsultacji podolog oceni, czy wystarczą regularne profilaktyczne zabiegi podologiczne, czy Pana tata wymaga pomocy innego specjalisty, lekarza, aby uniknąć poważnych konsekwencji ewentualnej stopy cukrzycowej.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Czy mogę zapisać dziecko na konsultację w sprawie wrastających paznokci?
Jak najbardziej, prowadzimy konsultacje i terapie u dzieci w każdym wieku. Podczas konsultacji dowie się Pani jaki problem występuje u Pani dziecka, jaka jest tego przyczyna oraz omówione zostaną wszystkie możliwe rozwiązania. Istnieje również możliwość rozpoczęcia terapii podczas wizyty konsultacyjnej.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Dzień dobry, czy zajmują się państwo dziećmi poniżej pierwszego roku życia? Mój synek ma trzy miesiące i chyba wrastają mu paznokcie. Czy to możliwe?
Na obydwa pytania możemy śmiało odpowiedzieć: TAK. Zajmujemy się dziećmi w tym wieku i to możliwe, że Pani synowi wrastają paznokcie. Zapraszamy na konsultację na której sprawdzimy co dzieje się z paznokciami i powiemy jak prawidłowo dbać o paznokcie maleństwa w tym wieku.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Dzień dobry, od lat profesjonalnie zajmuje się triathlonem. Moje stopy są bardzo zużyte. Paznokcie wielokrotnie mi schodziły, podeszwy są miejscami bardzo grube. Chętnie skorzystałbym z Państwa oferty zabiegów profilaktycznych, ale na stałe nie mieszkam w Polsce i mogę być u Państwa tylko na jednej wizycie. Czy to ma sens?
Jak najbardziej ma, oprócz zabiegu, który doprowadzi Pana stopy do funkcjonalności pożądanej w triathlonie przeprowadzimy konsultacje w trakcie, której nauczymy Pana jak zadbać o stopy i paznokcie przed i po zawodach. Zapraszamy.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Czy jeśli przyjadę na samą konsultację i w trakcie jej trwania zdecyduje się na zabieg to będzie można go zrobić od razu?
Jak najbardziej jest taka możliwość, ponieważ na konsultację- czyli pierwsza wizytę rezerwujemy około 30 minut. Podczas omawiania problemu, z którym pacjent przychodzi do gabinetu, sugerujemy rozwiązania zabiegowe, które możemy od razu wykonać. Jeśli pacjent chce zrobić klika rzeczy a zarezerwował czas na samą konsultację, może to wymagać rozbicia zabiegu na dwa terminy.

Monika Bąbiak
specjalista podolog

Czy zapisując się na sama konsultacje uzyskam ewentualny plan terapii bądź planowych zabiegów i ich kosztów?
Po każdej konsultacji, wypisujemy kartę pierwszej wizyty w której zamieszczamy takie informacje jak: rozpoznanie, zalecenia, ceny kolejnych wizyt. Pacjent dostaje do domu gotowy plan z zaleceniami i harmonogramem wizyt, jeśli w trakcie terapii plan ma się zmienić- pacjent jest od razu o tym informowany przed rozpoczęciem zabiegu.

Monika Bąbiak
specjalista podolog

Dzień dobry, boli mnie pięta, od spodu, pod skórą. Co to może być i jak sobie z tym poradzić?
Ból pięty może być spowodowany bardzo różnymi czynnikami. Najczęściej dochodzi do zapalenia rozcięgna podeszwowego w przebiegu ostrogi piętowej. Tendinopatia ta daje dosyć duże dolegliwości bólowe. Obecność ostrogi piętowej potwierdza się za pomocą badania RTG. W naszym gabinecie uzyska pani pomoc w zakresie wyrobienia wkładek odciążających PWO oraz doboru właściwego obuwia redukującego nadmierne napięcia i naciski.

Andrzej Piotrowski
specjalista podolog

Mam na piętach takie blade zgrubienia pod skórą. Nie są one bolesne, ale niepokoję się co to może być i co z tym zrobić.
Sugerując się jedynie tym krótkim opisem, możliwe, że ma Pani na piętach guzki piezogeniczne. Są to wpuklenia tkanki tłuszczowej między wiązki kolagenu w skórze właściwej. Na wizycie u podologa uzyska pani diagnozę jakiego typu są to zmiany. W celu ich redukcji ważny jest dobór właściwego obuwia. Często wykonanie wkładek odciążających PWO przynosi zadowalającą poprawę, szczególnie w sytuacjach, kiedy zmiany bywają bolesne.

Andrzej Piotrowski
specjalista podolog

Mój tata jest cukrzykiem, pod opieką diabetologa, ale zrobiła się rana na podeszwie prawej stopy i bardzo powoli się goi. Czy mogą mi Państwo pomóc?
Rana na podeszwie w przebiegu cukrzycy często wiążę się z owrzodzeniem. Leczeniem owrzodzeń zajmuje się lekarz, natomiast w naszym gabinecie jak najbardziej wspomagamy leczenie owrzodzeń w zespole stopy cukrzycowej. Przykładem niech będą wkładki odciążające PWO, dzięki którym jesteśmy w stanie zredukować naciski w najbardziej obciążanych miejscach, co w konsekwencji wspomaga gojenie. Wkładki tego typu przeznaczone są do różnego rodzaju obuwia, nawet domowego. W gabinecie jest możliwość wykonania takich wkładek w ciągu jednej wizyty, a także doradztwo w zakresie prawidłowego obuwia.

Andrzej Piotrowski
specjalista podolog

Mam problem z wrastającym paznokciem, nie wiem, na co się zdecydować i boję się jakiejkolwiek ingerencji przy tym palcu. Czy mogę na razie zapisać się tylko na konsultację do podologa?
Jak najbardziej można zapisać się na konsultację bez wykonywania jakiegokolwiek zabiegu. Podczas konsultacji, po oględzinach i wywiadzie, zostanie omówiony Pana problem. Zostanie przedstawiona przyczyna problemu. Podolog przedstawi również wszystkie możliwe działania podologiczne/chirurgiczne oraz doradzi jak można wyeliminować przyczyny wrastania paznokci .Jeżeli nadal nie będzie Pan zdecydowany na zabieg, podolog doradzi, jak pielęgnować newralgiczne miejsce.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Czy konsultacja jest płatna?
Tak konsultacja podologiczna jest płatna, kosztuje 170zł (na dzień 10.03.2023). Podczas konsultacji, podolog oceni stan stóp, omówi problemy istniejące oraz potencjalne zagrożenia. Zaproponuje i omówi wszystkie możliwe działania/zabiegi/terapie/preparaty podologiczne. W razie potrzeby, zaproponuje konsultację z innymi specjalistami. Jest to czas, w którym można zadać wszystkie nurtujące Panią pytania z dziedziny podologii.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Czy konsultacja przed zabiegiem jest płatna?

Jeżeli na wizycie podczas konsultacji decydują się Państwo na zabieg to wtedy konsultacja jest bezpłatna i obowiązuje płatność za wykonany zabieg. Natomiast jeżeli zależy państwu na samej konsultacji to jest ona płatna.

Agata Abratkiewicz
koordynator gabinetu

Na czym polega konsultacja podologiczna i ile trwa?
Konsultacja podologiczna trwa około 20 do 30 minut i obejmuje ocenę stanu stóp, paznokci, jak i skóry, pod kątem dermatologicznym, a także biomechanicznym. Jeżeli jest taka potrzeba podolog rekomenduje i zaleca przeprowadzenie konkretnej terapii czy badań, określa czas jej trwania, o ile jest to możliwe oraz wydaje zalecenia dotyczące domowej pielęgnacji stóp. W razie pytań proszę o kontakt.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista podolog

Czy przy okazji pierwszej wizyty w gabinecie i wykonanym zabiegu, trzeba płacić za konsultację?
Jeżeli jest to pierwsza wizyta w gabinecie i jest wykonywany zabieg, konsultacja jest wliczona w cenę zabiegu. Zapisując się na wizytę, warto wspomnieć czego dotyczy problem, wówczas też będzie można określić czas, który będzie potrzebny podologowi, aby wykonać zabieg, dobrać preparaty i zarekomendować formę terapii.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista podolog

opinie o Satin