Zaznacz stronę
Budowanie lokalnej społeczności połączone z edukacją to dla nas idealna kombinacja. Idea pogłębiania wiedzy i wymiany doświadczeń towarzyszy nam od początku działania. Dlatego po prostu nie mogło nas zabraknąć na organizowanym przez fundację My Mamy sobotnim pikniku. Celem tego wydarzenia było przedstawienie kobietom ciekawych technik i rozwiązań, związanych z wychowaniem dzieci, zachęceniem ich do różnych, ciekawych form spędzania czasu oraz edukacją na przeróżne tematy. Pikniki te odbywają się w całej Polsce, a w samej Warszawie w te wakacje zagościły kilkukrotnie w różnych dzielnicach.

Wydarzenie odbyło się na Kępie Potockiej na warszawskich Bielanach. Dopisała nie tylko pogoda, wskazując na termometrze ponad 30 stopni, przede wszystkim dopisała organizacja. Twórcy wydarzenia zadbali o to, by strefa piknikowa była wyznaczona wśród drzew, w pełnym zacienieniu.

Nasz przepis na udany piknik? Harmonijne połączenie wiedzy i zabawy. Nasi specjaliści przez cały dzień opowiadali o właściwej pielęgnacji stóp. Uczestnicy pikniku mieli okazję, by skonsultować z podologami swoje dolegliwości na stopach, zapytać o nurtujące ich kwestie jak np. pozornie łatwy wybór odpowiedniego obuwia. Jednak leitmotiv wszystkich rozmów był jeden: co robić, by prawidłowo dbać o stopy dzieci?

Dlatego punktem kulminacyjnym naszego uczestnictwa w wydarzeniu My Mamy był wykład przygotowany przez naszą podolog, współorganizatorkę Warsztatów Zdrowych Stópek, Monikę Bąbiak. Monika w swoim wystąpieniu poruszyła ważne tematy, związane z właściwą pielęgnacją stóp dziecka, od okresu niemowlęcego począwszy, na wieku nastoletnim skończywszy. Wyjaśniła słuchaczom m.in. jak prawidłowo obcinać paznokcie u dziecka, jak dobierać obuwie oraz czy wkładki ortopedyczne są przedszkolakom potrzebne. Aby ułatwić to niezwykle trudne zadanie, jakim jest właściwa pielęgnacja stóp dzieci, przygotowaliśmy specjalną broszurę informacyjną „Małe kroki w wielkiej sprawie”.

W broszurze znalazły się najważniejsze informacje jak np.: poradnik o właściwym obcinaniu paznokci, rady i wskazówki, dzięki którym wybór właściwego obuwia już nie będzie sprawiał problemu czy gimnastyka stóp w formie zabawy.

Na pikniku nie mogło zabraknąć również zabaw dla dzieci. Tor przeszkód pełen lin, gumowych jeżyków, woreczków z grochem i innych „utrudnień” dla stóp cieszył się wielkim powodzeniem. Także nasz Stopek, czyli pluszowy królik, który na co dzień jest pomocnikiem podologów, zdobył wielu nowych przyjaciół.

Zabawy i wykład były dla nas doskonałym wstępem do kolejnej edycji realizowanego przez nas programu edukacyjnego dla przedszkoli „Warsztaty Zdrowych Stópek”. Podczas takich warsztatów, podobnie jak podczas pikniku My Mamy, gwarantujemy dzieciom bezcenną dawkę radości i zabawy połączonej z wiedzą.

Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach jest dla nas szansą dotarcia do lokalnych społeczności. Dużo osób niejednokrotnie boryka się z podologicznymi dolegliwościami w zaciszu domowym i nawet nie wiedzą, że za rogiem mieści się profesjonalny gabinet podologiczny, w którym mogliby znaleźć rozwiązania na wszelkie problemy związane ze stopami.

Niezwykle cieszy nas fakt, że zainteresowanie podologią rośnie z każdym dniem, a wraz z nim rośnie świadomość. Naszą misją jest edukować Polaków w tym zakresie i pokazać im, że z większością problemów na stopach należy udać się przede wszystkim do podologa (a nie np. lekarza pierwszego kontaktu).

W naszych gabinetach od ponad 13 lat pomagamy mieszkańcom Warszawy (i nie tylko) w trosce o zdrowe stopy, bo dobrze wiemy, że „stopy to podstawa”. Chcąc oferować najwyższej jakości usługi, na stałe współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin jak np. z fizjoterapeutami czy chirurgiem. Wierzymy, że tylko holistyczne podejście, poparte wieloletnim doświadczeniem i nieustannym poszerzaniem wiedzy, gwarantuje troskę o stopy na najwyższym poziomie.

Bardzo cieszymy się, że byliśmy uczestnikiem wydarzenia organizowanego przez fundację My Mamy. Mamy nadzieję, że kolejna akcja już niebawem. Do zobaczenia w gabinecie!

Zespół Satin

opinie o Satin