BADANIA MOLEKULARNE
370 zł (pierwsza wizyta)
Diagnostyka pod kątem grzybicy paznokci jeszcze nigdy nie była tak skuteczna i wiarygodna.
Innowacyjne badanie molekularne pozwala szybko i skutecznie zdiagnozować problem, a co najważniejsze jak najszybciej wprowadzić najskuteczniejsze metody leczenia!
- Skuteczność metody 99%
- Innowacyjność 99%
- Szybkość działania 98%
W porównaniu do innych standardowych metod diagnostycznych
DLACZEGO BADANIA MOLEKULARNE?
Oszczędność czasuOd pobrania próbki do badań, aż do ich wyników mija zaledwie kilka dni, co pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia. |
|
Wysoki poziom wiarygodnościWiarygodność metody molekularnej PCR wynosi aż 99%. |
|
Obniżenie kosztów diagnostyki1 badanie molekularne jest o wiele tańsze niż szereg powtarzalnych, klasycznych testów i badan mykologicznych! |
|
Możliwość przeprowadzenia celowanego leczenia.Dzięki tej metodzie wiadomo, jak i czym leczyć konkretny patogen. |
Czym jest i na czym polega badanie molekularne PCR?
Nowoczesna diagnostyka zakażeń grzybiczych metodą PCR z sekwencjonowaniem Sangera bo o takim dosłownie badaniu tutaj mówimy to prawdziwy przełom w zakresie diagnostyki grzybicy paznokci i skóry! Czułością i specyficznością zdecydowanie przewyższa ona zarówno badanie hodowlane, jak i inne stosowane do tej pory metody diagnostyczne.
PCR z sekwencjonowaniem pozwala dokładnie oznaczyć mikroorganizm pod względem rodzaju i gatunku. Na tej podstawie specjalista planuje terapię, która pozwala pacjentowi pozbyć się uporczywego problemu w możliwie najkrótszym czasie.
NA CZYM POLEGA BADANIE MOLEKULARNE?
Podolog na wizycie pobiera materiał do badania. Samo pobranie jest bezbolesne i trwa dosłownie chwilę. | |
Próbka wysyłana jest do laboratorium, gdzie zostaje z niej wyizolowany materiał genetyczny patogenu grzybiczego. | |
Następnie przeprowadzana jest reakcja łańcuchowa polimerazy, w której specyficzne sekwencje zawarte w DNA patogenu są powielane i sekwencjonowane. | |
GOTOWE! PCR z sekwencjonowaniem można wykonać w ciągu kilku dni, dzięki czemu uzyskanie specjalistycznej pomocy jest szybsze niż dotychczas! |
Dzień dobry, mam od dwóch lat problem z bardzo bolesnymi pęcherzami na stopach, po przebiciu jest trochę lepiej, ale płyn który usuwam ma kolor mętny, żółtawy, boję się, że coś jest nie tak, bo problem ciągle nawraca. Pomocy, czy da się coś z tym zrobić? Dodam, że byłem u innych specjalistów maści i sterydy nic nie dają. Kuba, Warszawa
Od kilku miesięcy dręczy mnie zmiana zabarwienia i przerost moich paznokci. Stały się jakieś takie kruche i mleczne, pokryte osadem. Robiłem już standardowe badanie hodowlane, ale nic w nim nie wyszło, a dermatolog mówi, że taka moja uroda, chociaż wcześniej zanim nie otrzymał wyników sam stwierdził grzybicę i już nawet kupiłem leki. Co ja mam w takim razie zrobić? Bogdan W.
Dzień dobry, od lat borykam się z grzybicą paznokci na stopach, leczyłam się już u dermatologa, ale bez skutecznie. Dodam, że przyjmowałam tylko leki doustne i czasami wyglądało to lepiej czasami gorzej, pod odstawieniu leków- już moja wątroba tego nie wytrzymała, wszystko wróciło. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego? Jestem załamana. Joanna P.
Pani Joanno, najbardziej istotną kwestią w Pani przypadku będzie zdiagnozowanie problemu. Pomoże nam w tym badanie molekularne zakażenia grzybiczego płytki paznokcia. Dzięki temu w przeciągu kilku dni uzyskamy diagnozę, dzięki której będziemy w stanie wprowadzić celowane leczenie- badanie wykrywa gatunki patogenów bytujących na płytce paznokcia, a my oczyszczamy te miejsca fizycznie, wprowadzając do terapii substancje aktywne działające na konkretny patogen. Dotychczas uzyskiwaliśmy świetne rezultaty takich terapii. Zapraszamy do naszego gabinetu.
Witam, chciałabym wykonać w Państwa gabinecie badanie molekularne grzybicy, ale skóry spod pachy. Dermatolog nie jest pewny, czy to jest grzybica, czy łuszczyca- dał mi leki na grzybicę, ale nie chcę obciążać organizmu bez potrzeby, szczególnie, że słyszałam, że takie leki bardzo źle wpływają na wątrobę, a może przyczyna moich problemów jest inna....Nie mam gdzie wykonać takiego badania, a słyszałam, że wy się tym zajmujecie, czy bylibyście w stanie mi pomóc? Aga P.
Podolodzy zajmują się głównie dysfunkcjami zachodzącymi w obrębie stóp. Jednakże ze względu na unikatowość badania molekularnego, zdarza nam się pobierać materiał z różnych partii ciała jeżeli jest taka potrzeba. Jeżeli na konsultacji podolog zdecyduje, że będzie w stanie bezproblemowo pobrać materiał do badania, oczywiście będzie to do zrealizowania. Taki materiał może być identyfikowany pod względem zakażeń grzybiczych, jak również bakteryjnych.
Czy badanie molekularne jest bolesne? Pobranie materiału do badania molekularnego nie jest bolesne. Polega na pobraniu materiału spod zmienionej chorobowo płytki paznokciowej alby ocenić rodzaj grzyba, który kolonizuje paznokieć.
Po zabiegu można normalnie funkcjonować, przy założeniu obuwia nie ma dolegliwości bólowych.
Dlaczego badanie molekularne jest lepsze niż zwykła hodowla?
Pierwszym kryterium, które przewyższa badanie molekularne nad hodowlą jest najwyższy wskaźnik wykrywalności grzybicy, badanie jest niezwykle czułe. Zdecydowanie krótszy czas oczekiwania na wynik jest w badaniu molekularnym, wynosi on około tygodnia a na wyniki hodowli komórkowej czeka się do 6 tygodni. Krótszy czas oczekiwania na wynik pozwala wdrożyć szybciej terapie paznokci zmienionych chorobowych.
Good morning, my nail color has changed for several months, I am afraid it is mycosis. I would like to make the best mycological examination on the market. I've heard thah molecular testing is reliable. Can I make them at your pleace? Best wishes, Mohamad
See you soon,
Witam, jestem zaniepokojona moją skóra na stopach swędzi, łuszczy się, wygląda fatalnie. Nikt ze specjalistów nie może mi pomóc. Ktoś powiedział mi, że wykonujecie badania molekularne paznokci, ale czy ze skóry tez się da? Muszę wykluczyć grzybicę, bo mój dermatolog rozkłada ręce. Pomocy! Alicja, Warszawa
Jak mam przygotować się do badania molekularnego? Podejrzewam, że mam grzybicę paznokci.
Jak długo będę oczekiwał na wynik badania molekularnego? Na wynik z tradycyjnego badania muszę czekać ponad miesiąc.
Wykonywałam w gabinecie Satin badanie molekularne. Czy mogłabym otrzymać wynik badania drogą mailową?
Jak przygotować się do badania molekularnego?
1. nie stosowanie preparatów do doustnego leczenia grzybicy 1 miesiąc przed pobraniem materiału,
2. nie smarowanie miejscowo płytki paznokciowej przez 2 tygodnie przed zabiegiem,
3. nie mycie w dniu badania miejsca podejrzanego o nadkażeniem grzybicze.
Po pobraniu materiału jest on wysyłany do laboratorium, a w przeciągu max. 2 tygodni pacjent dostaje wynik badania. Po otrzymaniu wyniku możemy przystąpić do celowanego leczenia co zdecydowanie wpłynie na skrócenie czasu terapii.