Zaznacz stronę

Hanna Suchecka: Nazywam się Hanna Suchecka. Od kilku lat niemal na co dzień spotykam się z problemem wrastających oraz wkręcających się paznokci, który dotyczy zarówno osób dorosłych, nastolatków, jak również małych dzieci.

Paznokieć wrośnięty, przebijając skórę, daje intensywne odczucia bólowe oraz ostry stan zapalny, który przy niewłaściwym leczeniu może przejść w stan zapalny przewlekły z infekcją bakteryjną.

Paznokieć wkręcający się jest równoznaczny z deformacją płytki, która naciskając na wały paznokciowe oraz łożysko daje znaczny dyskomfort w trakcie codziennych aktywności, a czasami nawet w trakcie odpoczynku oraz snu.

Dzięki wizycie w naszym gabinecie pacjent ma zdiagnozowany problem, ustaloną przyczynę, a może być ich cały szereg. Na przykład: nieprawidłowe obcięcie paznokci, źle dobrane obuwie, deformacje ortopedyczne, przerośnięte wały paznokciowe, uraz płytki mechanicznej. Po czym podolog dobiera najlepszą z możliwych terapii, biorąc pod uwagę wiek pacjenta, jego codzienną aktywność, rodzaj płytki i inne (Produkt medyczny ProntoMan Spray). Pacjent zostaje również wyedukowany, co należy robić, a czego unikać, aby zminimalizować ryzyko powrotu wrastających czy wkręcających się paznokci. Gabinety Satin różnymi metodami walki z wrastającymi paznokciami oraz korekcją płytek wkręcających się, wykonujemy również na miejscu posiewy bakteriologiczne w przypadku wysięków ropnych, które towarzyszą przewlekłym stanom zapalnym. Wielu naszych pacjentów już po pierwszej wizycie wychodzi z ogromną ulgą.

Zapraszamy do gabinetów Satin!

Hanna Suchecka

opinie o Satin