Konsultacja podologiczna

Jesteśmy prekursorami podologii w Polsce. Już od 2006 roku pomagamy pacjentom w naszych gabinetach

w Warszawie.

konsultacje-kopia-240x240

Dlaczego warto przyjść na konsultację podologiczną?

Celem pierwszej konsultacji jest:

  • ocena stanu zdrowia naszych stóp,
  • rekomendacja odpowiednich form leczenia,
  • udzielenie cennych wskazówek na temat pielęgnacji stóp.

Nasi specjaliści każdego dnia pomagają uświadomić, jaki wpływ na zdrowie naszych stóp ma odpowiednia higiena i zabiegi pielęgnacyjne. Przeprowadzone rutynowe badanie może być dla nas zarówno źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego wyleczenia powstałych dolegliwości.

Dlaczego warto dbać o stopy?

Na stan zdrowia naszych stóp wpływa wiele czynników.

Wczesne rozpoznanie zmian oraz dysfunkcji pojawiających się w obrębie naszego ciała, zapewnia możliwość szybkiej i efektywnej terapii.

Skuteczna profilaktyka stanowi podstawę do zdrowego funkcjonowania naszego ciała. Warto choć raz udać się na konsultację do specjalisty Podologa, który zwróci uwagę na zagrożenia związane z ustawianiem stopy, oraz wskaże ewentualne związane z tym patologie.

Większości bolesnych problemów, które pojawiają się na naszych stopach możemy skutecznie uniknąć. Podolog zauważy zmiany w obrębie skóry jak i paznokci oraz poinstruuje jak prawidłowo dbać o stopy, by w przyszłości dolegliwości nie powracały.

Właściwa pielęgnacja stóp.

Przesuszona skóra stóp powodująca mikropęknięcia, nadmierna potliwość sprawiająca zmacerowanie i zmianę PH na powierzchni, to czynniki przez które skóra na naszych stopach traci naturalną barierę ochronną. Bez niej nie jesteśmy w stanie właściwie bronić się przed zagrożeniami rozwoju różnego rodzaju zakażeń w obrębie stóp. Podolog na etapie konsultacji doradzi jakiego preparatu warto użyć, by skóra stóp była odpowiednio nawilżona i zabezpieczona