Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy pytania naszych pacjentów i odpowiedzi udzielone przez podologów.

Czy przed doborem wkładek ortopedycznych przeprowadzane są jakieś dodatkowe badania?

Tak. Przed doborem wkładek ortopedycznych przeprowadzane jest dynamiczne badanie chodu, a nawet biegu. W gabinecie na Zakopiańskiej 5 oferujemy Państwu pełną, profesjonalną diagnozę obciążeń stóp za pomocą najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Dopiero po analizie wyników badania, podolog proponuje właściwą wkładkę ortopedyczną.

Czy podolog usuwa kurzajki i odciski podczas jednej wizyty?

Usuwanie zarówno kurzajek, jak i odcisków to proces. Należy przygotować się na kilka wizyt. Czas terapii uzależniony jest od wielkości problemu oraz od uwarunkowań genetycznych. Należy jednak pamiętać, że im dłużej będziemy bagatelizowali problem, tym dłuższy będzie czas leczenia.

Kilkukrotnie miałem/miałam usuwany paznokieć przez chirurga, a nadal boli i wrasta. Czy jest inna metoda korekcji takiego paznokcia?

Tak. W gabinetach podologicznych Satin stosuje się specjalistyczne klamry ortonyksyjne, aplikowane na paznokcie. Zabieg na paznokciu jest bezbolesny i pozwala na korekcję wrastającego lub wkręcającego się paznokcia bez interwencji chirurga.

W jaki sposób mam się zapisać na zabieg lub konsultację?

Najlepszym sposobem na zapisanie się do jednego z naszych podologów jest kontakt telefoniczny bezpośrednio do jednego z naszych gabinetów. Należy jedynie wybrać dogodniejszą dla Państwa lokalizację. Dla Państwa wygody stworzyliśmy również specjalny formularz kontaktowy, który można znaleźć na naszej stronie www.

Czy w Państwa gabinetach używacie sterylnych narzędzi?

Oczywiście, że tak. W naszych gabinetach bardzo dużą uwagę przykładany do bezpieczeństwa i higieny podczas pracy. Stosujemy wyłącznie sterylne narzędzia oraz jednorazowe materiały pomocnicze.

Ilu specjalistów pracuje w Państwa gabinetach i skąd mam wiedzieć, do którego podologa mam się zapisać?

W chwili obecnej w gabinetach Satin pracuje 8 podologów. Każdy z nich to specjalista z wieloletnim stażem. Tak naprawdę nie ma znaczenia w czyje ręce Państwo traficie. Nasza wyspecjalizowana kadra poradzi sobie z każdym problemem.

Czy w gabinecie przyjmujecie dzieci?

Tak. Dzieci są częstymi pacjentami naszych gabinetów. Nasz najmłodszy pacjent miał 8 miesięcy. Nasi specjaliści (w większości rodzice) mają doświadczenie w kontaktach z tak wymagającym pacjentem, jakim jest dziecko. Potwierdzeniem tych słów są liczne wpisy zadowolonych małych pacjentów w naszych księgach gości.

Czy zabieg usuwania odcisków/kurzajek jest bolesny i czy stosujecie znieczulenie?

Stosowanie znieczulenia przy usuwaniu zmian miejscowych nie jest konieczny. Nasi podolodzy mają odpowiednie narzędzia i bardzo duże doświadczenie w takich terapiach. Sam zabieg usuwania zarówno odcisków, jak i kurzajek jest raczej bezbolesny. Lekki dyskomfort pacjent odczuwać może dopiero po samym zabiegu. Stosujemy natomiast specjalne odciążenia bolesnych miejsc w celu zminimalizowania dyskomfortu.

Czy po założeniu klamer na wrastające paznokcie będę musiał/a zrezygnować z uprawiania sportu?

Nie. Noszenie klamer nie przeszkadza w wykonywaniu żadnej aktywności fizycznej. Do naszych gabinetów zgłasza się wielu biegaczy, tenisistów i piłkarzy. Wielu z nich miało problemy z paznokciami. Nie byli zmuszeni przerywać treningów w związku z prowadzoną terapią.

Czy zakładanie klamer na paznokcie boli?

Nie. Zakładanie klamry ortonyksyjnej na paznokieć jest zabiegiem bezbolesnym. Co więcej, często zdarza się tak, że już po pierwszej aplikacji klamry na paznokieć, dotychczasowy ból znika.

Kosmetyczka usuwała mi wielokrotnie odcisk, a on cały czas powraca. Czy u Państwa w gabinecie pozbędę się tego problemu na zawsze?

Jak najbardziej tak. Usuwanie odcisku to proces. W zależności od wielkości problemu terapia może trwać nawet kilka tygodni. Ważne jest, aby po zakończonym leczeniu, zlikwidować przyczynę powstawania odcisku. Często związane jest to z deformacjami kostnymi w obrębie stóp. Bezwzględnie zalecamy w takich sytuacjach wkładki ortopedyczne. Dopiero taka kompleksowa opieka sprawia, że problem nie wróci.

Mojemu dziecku zrobił się odcisk. Czy w Państwa gabinecie usuwacie odciski u dzieci?

W większości przypadków bolesne zmiany na podeszwie stóp u dzieci, identyfikowane jako odciski są kurzajkami, (u dzieci bardzo rzadko tworzą się odciski). W naszych gabinetach jak najbardziej usuwamy zarówno kurzajki, jak i odciski również u dzieci. Podolog stara się tak dostosować terapię, aby była jak najmniej uciążliwa i bolesna dla naszego małego pacjenta. Pamiętajmy – kurzajka na stopie może boleć tak jak odcisk – nie ignorujmy tego problemu u swojego dziecka.

Mam wielki modzel na śródstopiu, który strasznie boli podczas chodzenia. Lekarz proponował zabieg usunięcia chirurgicznego. Czy u Was w gabinecie zostanie mi udzielona pomoc?

Modzele, czyli „żółte, grube place” na stopie zazwyczaj powstają w wyniku deformacji kostnych. Często pod grubą warstwą zrogowaciałego naskórka tworzą się również odciski. To one sprawiają ból i dyskomfort. W celu ich wyleczenia nie potrzebna jest interwencja chirurga. Doświadczony podolog bez żadnego problemu jest w stanie pomóc.