Zaznacz stronę

Konsultacje podologiczne online – w trosce o zdrowe stopy naszych pacjentów

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i rozporządzenie o wprowadzeniu ograniczeń przemieszczania się, nasze placówki są obecnie zamknięte. Pomimo tego, personel gabinetów Satin pragnie dołożyć wszelkich starań, by udzielić porady wszystkim potrzebującym pacjentom. Zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji podologicznych przez internet, podczas których specjalista odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie stanu Twoich stóp.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – zostań w domu!
Jedną z ważniejszych zasad odnośnie profilaktyki zakażenia koronawirusem, oprócz zachowania podstawowych zasad higieny, jest ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi i unikanie zbiorowisk. Pragniemy podkreślić fakt, iż dużą część naszych pacjentów stanowią seniorzy i osoby przewlekle chore, czyli grupa osób, która jest najbardziej zagrożona ostrym przebiegiem zakażenia. Apelujemy, by w najbliższych dniach szczególnie wziąć sobie do serca zalecenia i unikać niepotrzebnego wychodzenia z domu.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla niektórych pacjentów są regularne wizyty w gabinecie podologicznym Satin. Potrzeba profesjonalnej pielęgnacji stóp najczęściej nie wynika jedynie ze względów estetycznych, a przede wszystkim jest podyktowana zdrowiem i komfortem naszych pacjentów. Konsultacje podologiczne online pozwalają na regularną kontrolę stanu zdrowia stóp, zapewniając jednocześnie całkowite bezpieczeństwo w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Porady podologiczne przez internet – wygodna alternatywa dla wizyty w gabinecie
W uwagi na obecne obostrzenia, gabinety podologiczne Satin są tymczasowo zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nasi specjaliści nie są gotowi do niesienia pomocy. Możesz ją uzyskać w ramach konsultacji podologicznych online, w trakcie których uzyskasz specjalistyczne porady i zalecenia odnośnie pielęgnacji i stosowanych preparatów. Co najważniejsze, aby skorzystać z takiej usługi nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Wprawdzie porada podologiczna online nie zastąpi standardowej wizyty w gabinecie podologicznym, jednak jesteśmy w stanie kontrolować postępy wcześniej prowadzonej terapii lub zdiagnozować niektóre, z nowo powstałych zmian chorobowych. To także dobre rozwiązanie dla pacjentów bólowych, którym postaramy się jak najskuteczniej pomóc, nawet na odległość.

Tymczasem zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji podologicznych przez internet, podczas których dołożymy wszelkich starań, by udzielić Ci jak najlepszej pomocy. Nasza usługa dostępna jest w formie formularza, w którym można opisać swój problem, a także załączyć zdjęcia stóp. Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje wątpliwości w wiadomości e-mail. Możesz także podać swój numer telefonu, by jeszcze dokładniej omówić swój stan zdrowia.

Konsultacje podologiczne online pozwolą utrzymać zdrowie Twoich stóp pod kontrolą
Jesteś w trakcie terapii podologicznej i właśnie przepadła Ci wizyta kontrolna? A może niepokoi Cię stan Twoich stóp i chciałbyś zasięgnąć porady specjalisty? Dzięki konsultacjom podologicznym przez internet uzyskasz informację na temat stanu zdrowia Twoich stóp i ewentualnych krokach, by poprawić ich stan.

Dlaczego nie warto zwlekać z kontaktem ze specjalistą?
Często powtarzamy, że nie warto bagatelizować niepokojących objawów lub uporczywie testować na sobie kolejnych domowych terapii. Większość chorób stóp wykazuje charakter postępujący, dlatego zignorowanie pierwszych symptomów nie jest dobrym pomysłem. Szybkie zdiagnozowanie schorzenia oraz wcześnie wdrożone leczenie to gwarancja szybszej i skuteczniejszej terapii.

Zasada ta znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku chorób zakaźnych, takich jak grzybica stóp czy brodawki wirusowe. Wraz z upływem czasu rośnie ryzyko przeniesienia zmian chorobowych na inne, dotychczas zdrowe, partie ciała, lub nawet na osoby w najbliższym otoczeniu. Co więcej, zaawansowane postaci tych chorób są znacznie cięższe w terapii, która może wydłużyć się nawet o kilka miesięcy.

O szybki kontakt z doświadczonym podologiem powinni zadbać też pacjenci diabetologiczni, którzy zauważą u siebie niepokojące zmiany lub urazy mechaniczne. Stopy osób chorych na cukrzycę są narażone na rozwój poważnego powikłania tej choroby, jakim jest tzw. zespół stopy cukrzycowej. W gabinecie podologicznym pacjenci chorzy na cukrzycę otrzymują nie tylko niezbędną edukację w zakresie prawidłowej pielęgnacji stóp, ale także kompleksową profilaktykę rozwoju groźnych owrzodzeń.

Kto może skorzystać z porad podologicznych przez internet?
Wbrew pozorom usługa podologa online skierowana jest nie tylko do naszych stałych pacjentów, a do wszystkich osób, które zauważyły niepokojące objawy w obrębie stóp czy paznokci. Do skorzystania z naszych konsultacji zachęcamy szczególnie osoby starsze i obarczone przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie. Wierzymy, że wypracowane przez nas rozwiązanie pozwoli nam w dalszym ciągu dbać o zdrowe stopy naszych pacjentów, zachowując przy tym maksimum bezpieczeństwa.

W gabinetach podologicznych Satin współpracujemy z najlepszymi specjalistami, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. Specjalizujemy się w diagnozowaniu i terapii takich schorzeń jak:

 • grzybica stóp i paznokci stóp;
 • nadmierna potliwość skóry stóp;
 • kurzajki i brodawki wirusowe;
 • modzele i zrogowacenia;
 • odciski;
 • pękające pięty;
 • wrastające paznokcie;
 • zmiany kostne w obrębie stopy.

Gabinety podologiczne Satin – powierz zdrowie swoich stóp doświadczonym specjalistom!
Satin tworzą dwa gabinety podologiczne w Warszawie, które mogą pochwalić się wieloletnią tradycją. Nasz pierwszy gabinet – na ulicy Podleśnej – działa nieprzerwanie od 14 lat i nie będzie przesadą stwierdzenie, że był jedną z pierwszych tego typu placówek w naszym kraju. Dlaczego warto nam zaufać?

Od początku kierujemy się dobrem naszych pacjentów, a także pasją do uczestniczenia w rozwoju podologii w Polsce. Kilkanaście lat doświadczenia i ponad 250 tysięcy przeprowadzonych zabiegów sprawia, że nasz zespół złożony jest z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Zyskaliśmy zaufanie niezliczonej ilości pacjentów i wierzymy, że w obecnej sytuacji nasze konsultacje online pozwolą nam dalej pomagać i przynosić ulgę w schorzeniach stóp.

Stan epidemii – o czym warto pamiętać?
W Polsce, od 20. marca obowiązuje nas stan epidemii związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. W tym okresie czujemy się zobligowani, by przypomnieć wszystkim naszym pacjentom o zachowaniu niezbędnych zasad higieny i bezpieczeństwa. Zgodnie z wytycznymi WHO powinniśmy pamiętać o:

 • częstym myciu rąk za pomocą mydła lub środka dezynfekcyjnego;
 • zachowaniu co najmniej 1 metra odległości od innych osób;
 • unikaniu dotykania oczu, ust i nosa;
 • kichaniu bądź kaszlu w zgięcie łokciowe lub chusteczkę;
 • zwróceniu się po odpowiednią pomoc medyczną w przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub trudności z oddychaniem.

Polecamy również śledzić na bieżąco pojawiające się informacje i zalecenia Ministerstwa Zdrowia, by jak najlepiej ochronić siebie i bliskich w tym trudnym okresie. Wierzymy, że akcja #zostańwdomu pozwoli na szybkie ustabilizowanie sytuacji i już niedługo zobaczymy się podczas Twojej wizyty w jednym z gabinetów podologicznych Satin.

opinie o Satin