Wrastający paznokieć – leczenie

Jesteśmy prekursorami podologii w Polsce. Już od 2006 roku pomagamy pacjentom w naszych gabinetach

w Warszawie.

Wrastające i wkręcające się paznokcie.

  • Wiemy, jak korygować wrastające paznokcie bez interwencji chirurgicznej.
  • Potrafimy trwale skorygować wzrost paznokcia dzięki klamrom ortonyksyjnym.
  • Dzięki stosowaniu metody Arkady możemy rozwiązać problem wrastających i wkręcających się paznokci w ciągu jednej wizyty.

Wrastające paznokcie

Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Cechą tej przypadłości jest rośniecie paznokcia na boki lub zakrzywianie się oraz podwijanie płytki paznokcia. Temu problemowi zazwyczaj towarzyszą nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Ignorowanie tych symptomów i brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego.

Przyczyny powstawania wrastających i wkręcających się paznokci

  • niewłaściwe obuwie: wysoki obcas, buty zbyt wąskie w palcach
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci, regularne wycinanie „boków” płytek
  • nadmierna suchość lub potliwość skóry
  • nieprawidłowo przeprowadzony zabieg chirurgiczny wrastających paznokci
  • brak profilaktyki po zabiegu chirurgicznym wrastających paznokci – problem często powraca ze zwielokrotnioną siłą
  • deformacje ortopedyczne
  • uwarunkowania genetyczne

Kiedy zgłosić się do podologa?

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci należy zgłosić się do podologa od razu, gdy poczujemy jakikolwiek ból lub dyskomfort. Zwłaszcza, jeżeli będzie się on utrzymywał. Takie objawy zazwyczaj sygnalizują bardzo poważny problem, który później może znacznie utrudniać chodzenie.

Prognoza podologiczna

Najczęstszą rekomendacją leczenia wrastającego paznokcie jest jego usunięcie. Będąc propagatorami nowoczesnej podologii, oferujemy naszym pacjentom także nieinwazyjne metody leczenia tego schorzenia. Indywidualnie dobierane, specjalistyczne klamry ortonyksyjne umożliwiają skorygowanie wzrostu paznokcia. Jest to metoda, zapobiegająca pojawieniu się kłopotu wrastającego paznokcia w przyszłości. Równie nowoczesną, skuteczną i bezinwazyjną jest metoda Arkady, która pozwala na pozbycie się problemu już nawet w ciągu 30 minut.

Klamry na wrastające paznokcie

klamry-wrastajace-paznokcie
Klamry ortonyksyjne są jedną z najlepszych metod korekcji wrastających lub wkręcających się paznokci. Klamry najłatwiej porównać można do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby. Mają one za zadanie wyprostować paznokcie i przywrócić ich odpowiedni tor wzrostu. Wśród ich licznych zalet, warto wymienić bezbolesny proces aplikacji oraz skuteczne niwelowanie bólu – dolegliwości bólowe ustępują często już po pierwszym założeniu klamry na paznokieć. Dodatkowo klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Można swobodnie chodzić, a nawet uprawiać sport.

Kostka Arkady – rozwiąż problem w 30 minut!

Innowacyjna metoda leczenia za pomocą kostki Arkady pozwala na bezpieczne i skuteczne pozbycie się uporczywego problemu wrastających paznokci. Metoda ta jest rekomendowana przez lekarzy. Dzięki jej stosowaniu możemy rozwiązać problem wrastających i wkręcających się paznokci już nawet w przeciągu 30-40 minut!

Leczenie metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia. Dodatkowym atutem jest efekt estetyczny. W przypadku kobiet, w większości wykonanych rekonstrukcji paznokcia, możliwe jest jego malowanie lub zdobienie. Pierwszy zabieg wykonany został w maju 2009 roku. Od tego czasu wykonano ponad 1100 zabiegów, a zainteresowanie pacjentów metodą Arkady stale rośnie.

Czas terapii

Czas leczenia wrastającego paznokcia jest uzależniony od rozwoju schorzenia. W niektórych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. W przypadku noszenia klamer, czas uzależniony jest od stanu rozwoju schorzenia, jaki zastaliśmy u pacjenta. Przeważnie problem zostaje rozwiązany już po kilku, powtarzanych regularnie, zabiegach. Również w przypadku leczenia metodą Arkady czas uzależniony jest od stopnia komplikacji danego przypadku. Okres terapii zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również to, jak długo paznokcie wrastały. W niektórych przypadkach po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane od co dwóch do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.

Zdjęcia przed i po

wkrecajace-sie-paznokcie-03

wkrecajace-sie-paznokcie-04

wkrecajace-sie-paznokcie-05

wkrecajace-sie-paznokcie-06

wkrecajace-sie-paznokcie-07

wkrecajace-sie-paznokcie-08

wkrecajace-sie-paznokcie-09

wkrecajace-sie-paznokcie-10

wkrecajace-sie-paznokcie-13

wkrecajace-sie-paznokcie-14

wkrecajace-sie-paznokcie-15

wkrecajace-sie-paznokcie-16

wrastajace-paznokcie-01

wrastajace-paznokcie-02

wrastajace-paznokcie-03

wrastajace-paznokcie-04

wrastajace-paznokcie-05

wrastajace-paznokcie-06

wrastajace-paznokcie-07

wrastajace-paznokcie-08

wrastajace-paznokcie-11

wrastajace-paznokcie-12

wrastajace-paznokcie-15

wrastajace-paznokcie-16

wrastajace-paznokcie-17

wrastajace-paznokcie-18

wrastajace-paznokcie-19

wrastajace-paznokcie-20

wrastajace-paznokcie-23

wrastajace-paznokcie-24