Pocące się stopy

Jesteśmy prekursorami podologii w Polsce. Już od 2006 roku pomagamy pacjentom w naszych gabinetach

w Warszawie.

Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają skutecznie poradzić sobie z problemem pocących się stóp.

  • Kluczem jest dobór odpowiednich kosmetyków, które skutecznie zniwelują problem potliwości.
  • Oferujemy zabiegi z użyciem najnowszych preparatów, które pozwalają uniknąć przykrych konsekwencji pocących się stóp.

Pocące się stopy – opis przypadłości

Potliwość skóry to drugie imię tak zwanej „burzy hormonów” w naszym organizmie. Do głównych objawów zalicza się wzmożoną potliwość oraz nieprzyjemny zapach. Ta przypadłość często dotyczy także osób, żyjących w stresie oraz tych z zaburzeniami emocjonalnymi.

Przyczyny powstawania

Wpływ na zaistnienie dolegliwości mają wewnętrzne zaburzenia takie jak:

  • okres dojrzewania czy przekwitania
  • choroby metaboliczne (cukrzyca, otyłość, nadczynność tarczycy)
  • choroby neurologiczne
  • niektóre choroby zakaźne

Tak jak w przypadku innych schorzeń, duży wpływ na potliwość skóry ma również dobór nieodpowiedniego obuwia, noszenie skarpetek ze sztucznych materiałów oraz brak higieny. Nie zapominajmy też o diecie. Spożywanie w dużych ilościach ostrych przypraw może mieć znaczny wpływ na rozwój schorzenia.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Bagatelizowanie problemu pocących się stóp, może przyczynić się do powstania chorób, wirusów czy grzybów. Te dolegliwości wymagają wówczas profesjonalnej opieki w postaci wizyty w gabinecie podologicznym, gdzie uzyskamy radę i pomoc w dalszym postępowaniu.

Prognoza podologiczna

W przypadku problemów z pocącymi się stopami bardzo dużo zależy od samego pacjenta. Podolog, proponując specjalistyczny produkt do domowej aplikacji na skórę, udziela dokładnych informacji na temat jego stosowania. Regularne aplikowanie preparatu na skórę czasem rozwiązuje problem. Zdarza się jednak tak, że po konsultacji z podologiem, pacjent kierowany jest na specjalistyczne badania do lekarza dermatologa.

Czas terapii

Terapia w przypadku pocących się stóp to proces trudny, zależny od wielu czynników. Często problemy z nadpotliwością wiążą się ze zmianami hormonalnymi lub genetycznymi pacjenta. Nadpotliwość występuje również często u osób otyłych. Czas, w jakim możemy spodziewać się efektów prowadzonej terapii, rozpatrywany musi być zatem indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zdjęcia przed i po

pocace-sie-stopy-1

pocace-sie-stopy-2

pocace-sie-stopy-3

pocace-sie-stopy-4