Zaznacz stronę

Słabe, kruche i rozdwajające się paznokcie to problemy, z którymi borykamy się na co dzień. W miarę możliwości staramy się sami sobie z nimi poradzić. Niestety zdarzają się bardziej poważne dolegliwości, kiedy na skutek deformacji paznokcia, zmian chorobowych dochodzi do ubytku paznokci. Niezależnie od przyczyn problemów z paznokciami istnieją sprawdzone sposoby na naprawienie szkód i trwałe wzmocnienie paznokci. Jedną z nich jest rekonstrukcja paznokcia.

W jakich przypadkach rekonstrukcja paznokcia jest wskazana?

Rekonstrukcja paznokcia pozwala odbudować ubytki paznokcia powstałe wskutek:

– onycholizy – odklejenia się paznokcia od łożyska, rozwarstwienia

– grzybicy paznokci u stóp

– mechanicznego uszkodzenia paznokcia (zmiażdżenie, zniekształcenie)

– niewykształcenia się paznokcia z powodu wady genetycznej.

Techniki wykonania rekonstrukcji płytki paznokciowej

W zależności od potrzeby, odbudowanie płytki jest możliwe za pomocą:

– masy żelowej (żele światłoutwardzające)

– masy akrylowej

– folii do wycisków (technika Greppmayra)

– jedwabiu (technika Fiberglas)

Aby uzupełnić brakującą część paznokcia można również wstawić całą protezę za pomocą techniki Eckle.

Jak przebiega zabieg podologiczny rekonstrukcji paznokcia?

Zabieg rekonstrukcji paznokci odbywa się z użyciem preparatów medycznych, które nakłada się na uprzednio oczyszczoną płytkę paznokciową. Jak podkreślają nasi specjaliści, użyte powinny być tylko certyfikowane materiały od renomowanych firm medycznych. Zabieg podologiczny jest bezbolesny i daje bardzo dobry efekt kosmetyczny. Lakiery z dodatkiem akrylu wyrównują bruzdowe, nierówne paznokcie. Szybkoschnąca masa dokładnie przykleja się do paznokcia i łożyska. Dużo bardziej elastyczne do rekonstruowania ubytków lub części płytek paznokciowych są żele. Utwardzane są przy pomocy światła z lamp UV, dodatkowo zawierają substancje antygrzybicze i antyzapalnie. Możliwość wyboru koloru, począwszy od transparentnego do kryjącego, pozwala zakamuflować niezdrowy wygląd. Tak zrekonstruowane paznokcie można malować kolorowymi lakierami. Pełna proteza paznokcia należy do trudniejszych i bardziej dokładnych. Polega na wykonaniu specjalnego odcisku, następnie po poddaniu go obróbce, zostaje przyklejony na miejsce paznokcia..Taki paznokieć jest gładki w dotyku, a jego wytrzymałość zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Rekonstrukcja paznokci – jakie efekty?

Zrekonstruowany paznokieć wygląda jak własny, nie różni się niczym od pozostałych. Nałożona masa żelowa pracuje podczas chodzenia, nie pęka, jest mocna i elastyczna. Na pewno poprawia komfort psychiczny i estetykę stóp. Noszenie obuwia z odkrytymi palcami przestaje być problemem. Należy jednak pamiętać o stosowaniu wskazanych środków przeciwgrzybiczych. Nie zawsze jedna wizyta wystarczy, aby zakończyć proces rekonstrukcji. Przy większych uszkodzeniach i ubytkach konieczne będzie wydłużenie terapii oraz przestrzeganie zaleceń podologa. W przypadku protezy paznokcia wskazana jest prawidłowa pielęgnacja i regularne kontrole w naszym gabinecie podologicznym.

Piękna i zdrowo wyglądającą płytka paznokciowa jest możliwa dzięki zabiegom podologicznym. Takie zabiegi to nie tylko kwestia estetyki, to także zabezpieczenie łożyska przed zakażeniami. Ładne paznokcie to wizytówka, na szczęście dzięki skutecznym metodom możliwe jest ich wzmocnienie i przywrócenie zdrowego wyglądu.

opinie o Satin