Bezpieczeństwo zabiegów

Czystość, sterylność narzędzi i zasady higieny to standard w naszych gabinetach.

satin1

Sterylne narzędzia

We wszystkich gabinetach Satin narzędzia, z jakich korzystają nasi specjaliści, są każdorazowo dezynfekowane, myte, pakietowane i sterylizowane, a część z nich, ze względu na zachowanie zasad higieny, jest jednorazowa. Przy doborze materiałów współpracujemy z wiodącymi producentami takimi jak m.in. Gustav Baehr, Aeskulap Chifa, Ora, Remmele Propolis, Erkodent, Hartmann.

Nieinwazyjne zabiegi

Zgodnie ze światowymi tendencjami stosujemy nieinwazyjne procedury zabiegowe. Naszym pacjentom zapewniamy stuprocentową gwarancję odpowiednio wykonywanych zabiegów, zgodnych z międzynarodowymi zasadami higieny. W naszych gabinetach pacjenci mogą również nabyć specjalistyczne kosmetyki do odpowiedniej pielęgnacji, aby samodzielnie, również po opuszczeniu gabinetu, mogli dobrze dbać o zdrowie swoich stóp.

Jakimi narzędziami pracujemy?

Spośród wielu narzędzi, którymi dysponujemy wybieramy te, które będą najbardziej odpowiednie do zabiegu. Przy zabiegach na paznokcie najczęściej używane są:

  • cęgi czołowe,
  • cęgi boczne,
  • cążki do skórek,
  • sonda dwustronna,
  • pęsety,
  • szeroki wachlarz frezów z węglika spiekanego, z nasypem diamentowym oraz stalowych.

satin2

satin4

Do szlifowania podeszw używane są jednorazowe kapturki ścierne z odpowiednim nasypem wybrane przez podologa specjalnie do Państwa skóry i typu zrogowaceń jaki występuje.

satin5

Dłutka i skalpele (narzędzia jednorazowe) są fabrycznie zapakowane w jałowe opakowania.

satin3

Zabiegi na skórze wykonywane są przy użyciu skalpeli, dłutek oraz frezów – służą one do usuwania modzeli, odcisków oraz głębszych zmian naskórka.

Wszystkie narzędzia wyżej opisane są jednorazowe lub wielorazowe, ale zawsze sterylne. Jak to rozpoznać? Na pasku rękawa do sterylizacji znajdują się pola które po udanym procesie sterylizacji zmieniają barwę.

Czemu jest to istotne?

W gabinetach gościmy wielu pacjentów, również z chorobami skóry i paznokci, dlatego dbając o Państwa zdrowie nie możemy sobie pozwolić na najmniejsze nawet ryzyko zakażenia. Odwiedzając różne gabinety warto dopytać się jak dba się tam o czystość i higienę.