potliwosc stop gabinet podologiczny satin

Nadmierne pocenie się nóg – jak z tym walczyć?

Wydzielanie potu to naturalne działanie organizmu broniącego się przed przegrzaniem czy reakcja wywołana przez zdenerwowanie, strach, stres lub wzmożony wysiłek fizyczny. Problem pojawia się wówczas, gdy organizm wydziela nadmierną ilość potu, a nieestetyczny wygląd i zapach znacznie zaburzają jakość życia osób dotkniętych nadmierną potliwością. Nadpotliwość może dotyczyć różnych części ciała, między innymi twarzy, rąk, pach, pleców, choć najczęściej to właśnie stopy są przyczyną największego dyskomfortu.

Czytaj dalej

Rekonstrukcja paznokcia – ratunek i wsparcie dla uszkodzonego paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia jest rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn straciły paznokcia lub jego część. Odkryte łożyska paznokci czy uszkodzona macierz paznokcia często są bardzo tkliwe, przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, wywołują dyskomfort podczas chodzenia oraz stanowią poważny problem estetyczny. Najskuteczniejszym sposobem na odbudowanie paznokcia i zlikwidowanie bólu jest zabieg rekonstrukcji paznokcia. Na czym polega ten zabieg?

Czytaj dalej

Grzybica paznokci – wylecz ją skutecznie!

Choroby paznokci u nóg to powszechny problem, który może dotknąć każdego, a nieleczona grzybica paznokci prowadzi do poważnych powikłań. Popularne domowe sposoby leczenia grzybicy mogą przynieść chwilową ulgę, ale nie koniecznie pomogą całkowicie rozwiązać problem. Grzybica nie ustąpi też samoistnie – jedynym wyjściem jest leczenie farmakologiczne i wizyta u podologa. Sprawdź, jak zapobiegać grzybicy paznokci u nóg oraz jak ją leczyć!

Czytaj dalej

gabinet podologiczny satin

Podologia – co to jest? Czym zajmuje się specjalista podolog?

Choć coraz więcej osób regularnie korzysta z pomocy fachowców, niektórym trudno jest przełamać barierę wstydu dotyczącą np. grzybicy stóp czy innych przypadłości obejmujących stopyi. Zarówno lekarze, jak i kosmetolodzy apelują do pacjentów borykających się z problemami, aby nie zwlekali z konsultacjami u lekarza podologa. Czym dokładnie jest podologia?

Czytaj dalej

Sposoby na ból nóg w ciąży i inne przypadłości dotyczące stóp przyszłych mam

Nogi przyszłej mamy wymagają wyjątkowej pielęgnacji i szczególnej uwagi. Coraz większy brzuch oznacza dodatkowe kilogramy, które nasze stopy muszą nosić przez kilka miesięcy. Efektem ciążowej nadwagi mogą być ból stóp, nieprzyjemne odciski i otarcia stóp, zdarzają się także problemy z wrastającymi paznokciami. Poważniejszym problemem jest również płaskostopie, które często sprawia kłopoty, a nawet ból nóg w ciąży podczas chodzenia.

Czytaj dalej

zrogowacenia satin

Optymalna pielęgnacja przeciw zrogowaceniom na stopach

W porze wiosennej i letniej bardzo często przypominamy sobie o tym, aby właściwie zadbać o stopy. Wynika to z chęci ich odsłaniania i eksponowania w odkrytych butach czy podczas chodzenia boso. Jednak niekiedy okazuje się, że w czasie zimy, kiedy nie poświęcamy stopom aż tyle uwagi, pojawiły się na nich liczne zrogowacenia i nie wyglądają one estetycznie. Zrogowaceń na stopach można uniknąć. Sprawdź, jak dbać o stopy, aby były gładkie i jak usunąć zrogowacenia na stopach, które się już pojawiły.

Czytaj dalej

gabinet podologiczny satin

Lakiery hybrydowe – czy są bezpieczne? Dlaczego należy uważać?

Już od dłuższego czasu w kobiecym świecie urody zawitał manicure hybrydowy. Jest to innowacyjna metoda malowania paznokci z wykorzystaniem specjalnych lakierów oraz lampy ultrafioletowej. Wraz ze wzrostem popularności lakierów hybrydowych pojawiły się również różne problemy użytkowniczek tej metody malowania paznokci. Sprawdź, jakie lakiery hybrydowe warto stosować i w jaki sposób je aplikować, aby uniknąć zniszczonych paznokci po hybrydzie.

Czytaj dalej

Załóż klamry ortonyksyjne i zapomnij o problemie wrastających paznokci

Jeśli do tej pory problem wkręcających się lub wrastających paznokci regularnie do Ciebie powracał, zastosowanie klamry ortonyksyjnej jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest to metoda, która pozwala skutecznie zakończyć walkę z tym problemem, wpływając na odpowiedni tor wzrostu paznokcia i wykluczając jego ponowne wrastanie. Poznaj działanie klamer na wrastające paznokcie i przekonaj się, dlaczego warto je zastosować.

Czytaj dalej

potliwosc nog satin

W jaki sposób skutecznie unikać nadmiernego pocenia nóg?

Nadmierne pocenie się to powszechny problem, który dotyczy dużej części społeczeństwa. Nadpotliwość może dotykać całego ciała bądź dotyczyć określonego obszaru. Bardzo często spotykany jest problem nadmiernego pocenia się nóg, które może być spowodowane różnymi czynnikami. Poznaj kilka sposobów, które pomogą Ci skutecznie ograniczyć pocenie nóg.

Czytaj dalej

gabinet podologiczny satin

Jak bezpiecznie usuwać odciski na stopach i jak im zapobiegać?

Odciski to bolesne małe punkty zrogowaciałego naskórka, niekiedy towarzyszy im pęcherz z ropnym płynem. Tworzą się w wyniku permanentnego nacisku na określone miejsce na podeszwie, najczęściej w efekcie noszenia niewygodnych bądź źle dobranych butów przez długi czas. To naturalna reakcja ochronna organizmu. Sprawdź, jak sobie radzić z odciskami na stopach, w jaki sposób ich unikać i jak usunąć odciski, które już powstały.

Czytaj dalej